۲۴ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۰۴
عضو کمیسیون صنایع خبر داد

تاکید وزیر نفت بر خوراک ۱۳ سنتی گاز پتروشیمی‌ها/ فرمول زنگنه برای نرخ خوراک

عضو کمیسیون صنایع و معادن با اشاره به حضور وزیر نفت در این کمیسیون گفت: وزیر نفت در این جلسه بر ثبات قیمت ۱۳ سنت برای خوراک گاز پتروشیمی‌ها تأکید کرد.

به گزارش عیارآنلاین،نادر قاضی‌پور با اشاره به حضور وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی در کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: زنگنه در این جلسه  اظهار داشت که بر اساس قانون، قیمت خوراک پتروشیمی باید به میزان ۶۵ درصد قیمت صادراتی افزایش یابد.

این عضو کمیسیون صنایع و معادن ادامه داد: بنابراین نرخ خوراک پتروشیمی به هیچ عنوان کاهش پیدا نمی‌کند.

نماینده مردم ارومیه در مجلس اضافه کرد: وزیر نفت در این جلسه همچنین بر ثبات قیمت ۱۳ سنت برای خوراک گاز پتروشیمی تأکید کرد.

به گزارش فارس، با رسانه ای شدن نامه چهار وزیر دولت تدبیر و امید (وزرای اقتصاد، صنعت، رفاه و دفاع) به رئیس جمهور، برخی از رسانه‌ها از دستور وزیر نفت مبنی بر کاهش قیمت خوراک گاز پتروشیمی از ۱۳ به ۱۰ سنت در مترمکعب در پی تشدید فشارها به ایشان خبر داده بودند.

این در حالی است که زنگنه همواره از مخالفان سرسخت کاهش قیمت خوراک گاز واحدهای پتروشیمی و استمرار سودهای کلان این واحدها با ارزان فروشی این خوراک بوده است و حتی اواخر اردیبهشت ماه از سودآوری واحدهای پتروشیمی با قیمت گاز ۲۵ سنتی سخن گفته بود.

منبع: فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: