۲۳ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۴۳

تصمیم جدید وزارت‌نفت در زمینه مجوزهای داده شده برای تولید کود اوره

معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی از تصمیم جدید وزارت نفت برای مجوزهای داده شده در زمینه تولید کود اوره خبر داد و گفت: سرمایه‌گذاران خارجی منتظر رفع تحریم‌ها برای حضور در طرح‌های پتروشیمی ایران هستند.

به گزارش عیارآنلاین، عباس شعری‌مقدم در مراسم آغاز عملیات اجرایی شرکت شیمیایی صدف عسلویه که با هدف تولید سالانه ۱۳۶ هزار تن لاستیک مصنوعی به بهره‌برداری خواهد رسید، اظهار کرد: اصولا عادت به شرکت در مراسم کلنگ‌زنی پروژه‌ها ندارم چرا که بسیاری از طرح‌هایی که در دولتهای گذشته کلنگ‌زنی شده‌اند به اجرا نرسیده‌اند و بررسی‌ها نشان داده یک طرح زمانی اجرا می‌شود که مساله فاینانس آن حل شده باشد.

وی در ادامه با بیان این که در قاموس ما حضور در کلنگ‌زنی‌ها وجود ندارد، خاطرنشان کرد: حضور مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس در این طرح، حل شدن مساله فاینانس و همچنین مدیرعامل این شرکت پتروشیمی از دلایلی است که باعث شده در این مراسم کلنگ‌زنی حضور پیدا کنیم چرا که هر جا که مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس حضور داشته تحول صورت گرفته است.

معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی با اشاره به این که در سال جاری ۷ طرح نیمه تمام با ظرفیت ۴ میلیون تن به بهره برداری می‌رسد، خاطرنشان کرد: در سال آینده نیز ۹ طرح جمعا با ظرفیت ۱۰ میلیون تن به بهره‌برداری خواهد رسید.

مدیر عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی با بیان این که هر روز گروهی از شرکتهای خارجی از کشورهای مختلف برای سرمایه‌گذاری در صنعت پتروشیمی ایران در کشور حاضر شده و اظهار علاقمندی می‌کنند، خاطرنشان کرد: این سرمایه‌گذاران منتظر رفع تحریم‌ها هستند و ما نیز امیدواریم که مساله مربوطه به ارز حل شود و به سرعت کارها پیش برود.

شعری‌مقدم در ادامه به جلسه روز گذشته با کمیسیون صنایع مجلس که با حضور وزیر نفت برگزار شد اشاره و اظهار کرد: در این جلسه درباره مجوزهایی که برای تولید کود اوره داده شده صحبت شد و این که تکلیف متانولی که تولید می‌شود، چه خواهد بود.

وی در ادامه افزود: بنا شده که اگر تولید متانول به حدی برسد که از مصرف جهانی بالا باشد شرکتها تولید‌شان را به سمت فرآورده‌های پلیمری هدایت کنند.

منبع: ایسنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: