وزیر آموزش و پرورش خبر داد

احداث روزانه ۴۴ کلاس درس طی سال جاری در کشور

وزیر آموزش و پرورش گفت: امسال به طور میانگین روزانه ۴۴ کلاس درس در کشور احداث شده است.

به گزارش عیارآنلاین،علی‌اصغر فانی پیش از ظهر امروز در آیین افتتاح ۴۱ طرح آموزشی خراسان شمالی مصوب سفر رهبری بیان داشت: مدارس احداث  شده طی امسال در کشور مجموعا یک میلیون ۵۰ هزار متر‌مربع ‌زیر‌بنا داشته که در قالب ۱۳۰ پروژه به تعداد فضاهای آموزشی افزوده شده است.

وی با اشاره به توفیقات آموزش و پرورش در حوزه تخصیص منابع برای اجرای طرح‌های عمرانی هم گفت: طی پنج ماهه نخست امسال میزان تخصیص اعتبارات برای اجرای طرح‌ها ۹۲ درصد بوده که اساسا در تاریخ آموزش و پرورش بی‌سابقه است.

وزیر آموزش و پرورش اظهار کرد: دولت یازدهم اصولا کم قول می‌دهد و اگر هم قولی بدهد آن را با تمامی کمبودهای منابع عملی می‌کند و اساسا این دولت دولت راستگویان است.

فانی با بیان اینکه امسال خبرهای خوبی در حوزه آموزش و پرورش داریم که امیدواریم موجب توسعه بخش آموزش و پرورش شود اظهار کرد: سند تحول آموزش و پرورش که به تایید رهبری هم رسید مبنای ما در برنامه ششم توسعه کشور در حوزه آموزش و پرورش است.

وی از نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی هم خواست تا وزارت آموزش و پرورش را در اجرای برنامه‌ها و طرح‌های مختلف یاری کنند.

وزیر آموزش و پرورش همچنین خراسان شمالی را در حوزه زیر‌ساخت‌های فضای آموزشی پایین‌تر از میانگین کشوری خواند و یادآور شد: با برنامه‌هایی که در دستور کار وزارتخانه برای استان است و امیدواریم این شاخص‌ها افزایش یابد.

علی‌اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش برای افتتاح ۴۱ طرح مصوب سفر رهبری در حوزه آموزش و پرورش به استان سفر کرده است.

حضور در نشست شورای اداری، دیدار با فرهنگیان، حضور در نشست شورای معاونان آموزش و پرورش از دیگر برنامه‌های سفر وی به خراسان شمالی محسوب می‌شود.

خراسان شمالی دارای ۹ منطقه آموزش و پرورش، ۱۵۷ هزار دانش آموز و ۱۴ هزار فرهنگی است.

منبع: فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: