رئیس اتحادیه صنعت پلاستیک کشور :

کمبود نقدینگی واحدهای تولیدی را به مرز ورشکستگی رساند

رئیس اتحادیه صنعت پلاستیک کشور با بیان اینکه هزینه‌های سربارتولید کالا درکشورزیاد است، گفت:پرداخت مالیات و بهره‌های بانکی سنگین باعث شده تا بخشی از واحدی‌های تولیدی تعطیل شوند.

به گزارش عیارآنلاین،نصرالله رضازاده با اشاره به اینکه این روزها قیمت تمام شده کالاهای داخلی بسیاربالا است، اظهارداشت: زمانی که قیمت تمام شده یک کالای داخلی بالا باشد واردات محصولات خارجی ارزان به کشور افزایش خواهد یافت.

وی با بیان اینکه هزینه‌های سربارتولید کالا درکشورزیاد است، افزود: در حال حاضر تولیدکنندگان نمی‌توانند برای تأمین سرمایه خود از تسهیلات بانکی استفاده کنند که این امر خود آنها را با مشکلات زیادی روبه رو ساخته است.

رئیس اتحادیه صنعت پلاستیک کشور، گفت: دولت در این شرایط به جای کمک به واحدهای تولیدی مطالبات مالیاتی خود را افزایش داده است در حالی است که تولیدکننده ای که کالاهای خود را به فروش نرسانده چگونه می تواند مالیات های سنگین پرداخت کند.

رضا زاده با بیان اینکه پرداخت مالیات و بهره‌های بانکی سنگین باعث شده تا بخشی از واحدی‌های تولیدی تعطیل شوند، اظهارداشت: قراربود با افزایش قیمت حامل‌های انرژی دولت تسهیلات و یا مواد اولیه ارزان را در اختیار واحدهای تولیدی قرار دهد اما متأسفانه هیچ کدام از این موارد اجرایی نشد.

وی مهم ترین مشکل تولیدکنندگان را عدم نقدینگی دانست و تصریح کرد: امروز واحدهای تولیدی فلج شده‌اند و دولت باید برای کمک به آنها سیاست مناسبی را به کار گیرد.

منبع: تسنیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: