نعمت زاده خبرداد:

حمایت های ویژه وزارت صنعت برای دانش بنیان شدن صنایع

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: وزارت صنعت حمایت از صنایع موجود در کشور را برای دانش بنیان شدن در دستور کار خود قرار داده و در این راستا حمایت های ویژه ای نیز در نظر گرفته است.

به گزارش عیارآنلاین، محمد رضا نعمت زاده روز سه شنبه در حاشیه بازدید از هشتمین جشنواره فناوری نانو در نمایشگاه بین المللی تهران در جمع خبرنگاران افزود:در حوزه تکنولوژی های روز دنیا در فناوری نانو توانسته ایم رتبه هفتم جهان را کسب کنیم که این نشان دهنده تلاش دانشگاهیان، متخصصان و صنعتگران کشور و افتخاری برای میهن اسلامی است.
وی بیان کرد: بسیاری از کارهای پژوهشی فقط به خاطر پژوهش انجام می شود اما باید برای توسعه کشور پژوهش را به فناوری تبدیل کنیم.
نعمت زاده اظهار کرد:یکی از زمینه هایی که در بخش صنعت کاربرد دارد، فناوری نانو است، همچنین در راستای این تکنولوژی اکنون بایوشیمی که از دیگر فناوری های نوین است در صنایع دارویی، غذایی و شیمیایی کشور ما مورد استفاده قرار گرفته است و این تکنولوژی ها جزو تکنولورژی های روز دنیا است و امیدواریم که کماکان جزو ۱۰ کشور برتر دنیا در فناوری های نوین باشیم.
وی در خصوص شرکت های دانش بنیان نیز افزود: یکی از اهداف دولت یازدهم و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری حمایت از شرکت های دانش بنیان است و در این راستا صندوق نوآوری و شکوفایی نیز پیش بینی شده که خوشبختانه در دو سال گذشته با کمک مجلس شورای اسلامی موجودی این صندوق برای کمک به توسعه فناوری کشور افزایش یافته است.
نعمت زاده افزود: ما در وزارت صنعت، معدن و تجارت به دنبال این هستیم که اغلب صنایع کشور را دانش بنیان کنیم، دانش بنیان شدن از صنعت جدا نیست.
وی گفت:صنعتی می تواند بر مبنای آخرین تکنولوژی ها و آخرین دانش ها خود را تنظیم کند که دانش بنیان باشد؛ بنابراین هم معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و هم وزارت صنعت در تلاش هستند که اغلب صنایع کشور را دانش بنیان کنند.
هشتمین نمایشگاه فناوری نانو از سیزدهم تا شانزدهم مهر در نمایشگاه بین المللی تهران برپا است.

منبع: ایرنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: