۱۶ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۰۲
عضو هیات مدیره انجمن قطعه‌سازان

قرارداد با قطعه‌سازان فرانسوی به لغو همه تحریم‌ها موکول شد

یک عضو هیات مدیره انجمن قطعه سازان با بیان اینکه قطعه سازان فرانسوی به دنبال شرکای جدیدی در ایران هستند،گفت: شکل قراردادهای سرمایه گذاری شرکای خارجی در ایران باید به گونه ای باشد تا نتوانند به راحتی بازار ایران را ترک کنند.

به گزارش عیارآنلاین، ساسان قربانی  به ارائه توضیحاتی در مورد نتایج مذاکرات اخیر قطعه سازان فرانسوی با طرف‌های ایرانی پرداخت و اظهار داشت: روز گذشته جلسه‌ای با حضور هیأت قطعه سازان فرانسوی و شرکت‌های قطعه ساز ایرانی برگزار و مذاکرات مثبتی انجام شد.

وی با اشاره به اینکه قطعه سازان فرانسوی به دنبال شرکای جدیدی در ایران هستند افزود: هنوز این تعاملات در حد مذاکره است و نتیجه نهایی آنها موکول به لغو تمام تحریم‌های بین المللی است.

عضو هیات مدیره انجمن قطعه سازان با بیان اینکه در طول این مذاکرات شروط مختلفی مطرح می‌شود، گفت: البته شرط اول ما در همکاری با قطعه سازان فرانسوی افزایش ساخت داخل است. فرانسوی ها باید بدانند همکاری ایران با آنها همانند گذشته نخواهد بود بلکه باید با رویکرد جدید اقدام به تنظیم قراردادهای مناسب کنند.

قربانی اضافه کرد: ما به قطعه سازان توصیه کرده‌ایم در مشارکت های خود با شرکای خارجی تأکید زیادی بر سرمایه گذاری آنها در کشور داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه قراردادهای گذشته با ضمانت اجرایی مناسبی تنظیم نشده بود تصریح کرد: شرکای خارجی باید در ایران سرمایه گذاری کنند تا نتوانند به راحتی بازار را ترک کنند.

سخنگوی شورای سیاستگذاری خودرو تصریح کرد: از دو سال گذشته تاکنون ۶ بار هیئت‌های قطعه ساز فرانسوی به ایران سفر کرده‌ و مشغول ارزیابی بازار هستند.

منبع: تسنیم

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: