۱۳ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۴۵
جهانگیری به وزرا نامه نوشت

مصوبات مرتبط با اصناف قبل از طرح در دولت با اصناف هماهنگ شود

رییس اتاق اصناف ایران اعلام کرد: درخواست ارجاع کلیه موضوعات حوزه اصناف به هیات عالی نظارت بر تشکل های صنفی به منظور بررسی اولیه و اعلام نظر ( قبل از طرح در جلسه هیات دولت) مورد موافقت معاون اول رییس جمهوری قرار گرفت.

به گزارش عیارآنلاین، علی فاضلی افزود: معاون اول رییس جمهوری از اعضای هیات دولت خواسته با توجه به اهمیت نقش اتاق اصناف، پیشنهاداتی که به نحوی ارتباط با اصناف و اتحادیه ها دارد، قبل از ارسال به دولت با اتاق هماهنگ شود ضمن اینکه دبیر دولت هم در مراحل رسیدگی نظر اتاق اصناف را سوال کند.

وی افزود: در دیداری که با اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری داشتم، پس از ارایه گزارشی از برنامه های اتاق اصناف ایران و عملکرد هیات رییسه اتاق های اصناف شهرستان‌ها در کنترل و ایجاد آرامش در بازارهای سراسر کشور، از دولت خواستیم تمام موضوعات مرتبط با حوزه اصناف پیش از طرح در کمیته ها و یا کمیسیون هیات وزیران ، به هیات عالی نظارت بر سازمان های صنفی متشکل از شش وزیر و هفت نفر هیات رئیسه اتاق اصناف ایران که عضو آن هستند، ارجاع شود.

فاضلی ادامه داد: این اقدام امکانی برای اتاق اصناف فراهم می آورد تا به عنوان عضوی از هیات عالی نظارت به تبیین دیدگاه و دفاع از حوزه تشکل های صنفی بپردازد.

رییس اتاق اصناف ایران گفت: خوشبختانه با نظر موسع و دیدگاه حمایتی جهانگیری، نه تنها با این درخواست موافقت فرمودند، بلکه در  نامه به اعضای محترم هیئت دولت نوشت :«با توجه به اهمیت نقش اتاق اصناف ، لطفا پیشنهاداتی که به نحوی ارتباط با اصناف و اتحادیه ها دارد قبل از ارسال به دولت با اتاق اصناف هماهنگ کنید. دبیر محترم دولت هم در مراحل رسیدگی نظر اتاق اصناف را سوال کند».

منبع: تسنیم

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: