رشد ۴۲ درصدی صادرات آلمان به ایران با وجود کاهش واردات

آلمان بزرگترین صادرکننده اروپایی کالا به ایران در هفتمین ماه سال جاری میلادی شناخته شده و ایتالیا با واردات ۳۵ میلیون یورویی بزرگترین خریدار کالاهای ایرانی در بین کشورهای اروپایی بوده است.

به گزارش عیارآنلاین، آمارهای منتشر شده از سوی پایگاه خبری کمیسیون اروپا(یورو استات) نشان می دهد آلمان بزرگترین صادرکننده کالا به ایران در بین کشورهای اروپایی طی هفتمین ماه سال جاری میلادی بوده است.

آلمان در جولای ۲۰۱۵ بالغ بر ۱۹۴ میلیون یورو کالا به ایران صادر کرده است که بیشتر از سایر کشورهای اروپایی بوده است.

صادرات آلمان به ایران در جولای ۲۰۱۵ با رشد ۴۲ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل مواجه شده است. آلمان در جولای ۲۰۱۴ بالغ بر ۱۳۶ میلیون یورو کالا به ایران صادر کرده بود.

ایتالیا و هلند نیز به ترتیب در رتبه های دوم و سوم از نظر میزان صادرات کالا به ایران در جولای ۲۰۱۵ قرار گرفته اند.

صادرات ایتالیا به ایران در جولای ۲۰۱۵ با کاهش ۲۳ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل مواجه شده و به ۱۰۹ میلیون یورو رسیده است. در مدت مشابه سال قبل ۱۴۳ میلیون یورو کالا از ایتالیا به ایران صادر شده بود.

صادرات هلند نیز که در جولای ۲۰۱۴ بالغ بر ۴۵ میلیون یورو بود در جولای امسال رشد ۴۴ درصدی داشته و به ۶۵ میلیون یورو رسیده است.

* ایتالیا بزرگترین خریدار کالاهای ایرانی

به گزارش تسنیم، ایتالیا بزرگترین وارکننده کالاهای ایرانی در هفتمین ماه سال جاری میلادی شناخته شده و ۳۵ میلیون یورو کالا از ایران در این ماه وارد کرده است. واردات ایتالیا از ایران در این ماه نسبت به واردات ۲۹ میلیون یورویی جولای ۲۰۱۴ رشد ۲۰ درصدی داشته است.

آلمان در رتبه دوم بزرگترین واردکننده ها از ایران قرار داشته است. واردات آلمان از ایران که در جولای ۲۰۱۴ بالغ بر ۲۰٫۵ میلیون یورو بود در مدت مشابه امسال کاهش ۳ درصدی داشته و به ۱۹٫۹۳ میلیون یورو رسیده است.

اسپانیا با واردات ۱۲٫۵۴ میلیون یورویی در رتبه سوم قرار داشته است. واردات اسپانیا از ایران در جولای ۲۰۱۵ نسبت به رقم ۷٫۳۳ میلیون یورویی جولای ۲۰۱۴ رشد ۷۱ درصدی داشته است.

منبع: تسنیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: