وزیر صنعت، معدن و تجارت عنوان کرد

بحران در بورس عامل ارسال نامه ۴ وزیر به رئیس‌جمهور/ طیب‌نیا خواست نامه‌ را امضا کنیم

وزیر صنعت، معدن و تجارت درباره علت ارسال نامه ۴ وزیر به رئیس‌جمهور گفت: وضعیت بازار پول و سرمایه دلیل ارسال این نامه و توضیحاتی که ایشان از وزیر اقتصاد خواسته بودند، بوده است.

به گزارش عیارآنلاین، محمدرضا نعمت‌زاده در حاشیه بازدید از پانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت گفت: خوشبختانه هر سال شاهد پیشرفت‌های جدیدی در بخش صنعت هستیم، با وجود فشار تحریم‌، صنعتگران بیکار ننشسته‌اند و ماشین آلات صنعتی اتوماسیون نسبت به سال‌های گذشته وضعیت بهتری دارند.

نعمت زاده ادامه داد: تولیدکنندگان با استفاده از تجارب دیگر کشورها، بخش عمده‌ای از نیازمندی‌های داخل را تامین کرده‌اند و در همین راستا از دانشجویان این رشته و فعالان این حوزه می‌خواهیم برای پیشرفت بیشتر کشور از این نمایشگاه بازدید کرده و نظرات و انتقادات خود را انتقال دهند.

وی در پاسخ به سوالی درباره علت امضای نامه‌ از سوی ۴ وزیر که خود او هم از جمله این وزرا بوده است، به رئیس جمهور گفت: این نامه در رابطه با بازار سرمایه و بورس بود. رئیس جمهور گزارشی را از وزیر اقتصاد و دارایی در رابطه با وضعیت بورس خواسته بودند که ما هم به عنوان متولی صنعت کشور که بخشی از شرکت‌های زیر مجموعه آن در بورس حضور دارند این نامه را به درخواست وزیر امور اقتصادی و دارایی امضا کردیم و رئیس جمهور هم جلساتی را در این راستا برگزار کرد.

وی در پاسخ به سوال فارس که حتی وزیر دفاع نیز این نامه را امضاء کرده و مفهوم آن چه می‌تواند باشد، گفت: بسیاری از شرکت‌های زیر مجموعه وزارت دفاع در بورس هستند و سازمان‌های بازنشستگی نیز همینطور، در کنار آن دولت در سال‌های گذشته بابت رد دیون برخی شرکت‌ها را واگذار کرده که در بورس حضور دارند و اکنون باید فکری برای آنها کرد.

در ادامه خبرنگاران از وضعیت انبار شدن خودروها در انبار خودروسازان از نعمت زاده سوال کردند که وی برای بازدید از دیگر بخش‌های نمایشگاه صنعت ترجیح داد دیگر به سوالات پاسخ ندهد.

منبع: فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: