رییس سازمان نهضت سوادآموزی:

تمامی امکانات برای ریشه کنی بی سوادی در سیستان و بلوچستان آماده است

معاون وزیر آموزش و پرورش و رییس سازمان نهضت سوادآموزی کشور گفت: تمامی امکانات و تمهیدات لازم برای کاهش آمار بی سوادان و در نهایت ریشه کنی بی سوادی در سیستان و بلوچستان اندیشیده شده است.

به گزارش عیارآنلاین، علی باقرزاده شامگاه سه شنبه در نشست شورای پشتیبانی سواد آموزی شهرستان نیکشهر اظهار داشت: با حمایت های دولت و طبق برنامه ریزی های انجام شده عزم این سازمان برای ریشه کنی بی سوادی در سطح کشور به ویژه استان سیستان و بلوچستان جدی است.
وی بیان کرد: برای با سوادکردن افراد در کشور با ۲۳ نهاد، سازمان و اداره تفاهم نامه و توافق نامه امضا شده است.
وی گفت: تهیه کتاب، لوازم التحریر، کیف وکفش، مانتو و لباس برای با سوادکردن افراد کم درآمد و بی بضاعت در سنین مختلف و حمایت از بازماندگان از تحصیل بصورت رایگان است و هیچ نگرانی در این خصوص وجود ندارد.
وی افزود: هر کسی بتواند یک نفر را از بی سوادی نجات دهد پس از قبولی فرد بی سواد مبلغ ۶۷۰ هزار تومان به حساب آموزش دهنده واریز می شود.
معاون وزیر آموزش و پرورش و رییس سازمان سوادآموزی کشور گفت: دلسوزی اقشار مختلف مردم در روستاها و مناطق شهری می تواند در باسواد کردن افراد موثر باشد.
باقرزاده افزود: سرکشی شوراهای اسلامی، دهیاران و افراد معتمد از کلاس های سوادآموزی و یا وقت امتحانات، قوت قلبی برای معلم است تا کارش را با کیفیت بهتری انجام دهد.
وی از تلاشهای نهضت سوادآموزی نیکشهر در طول سی سال گذشته و مسئول کنونی این اداره قدردانی کرد.
فرماندار و رییس شورای پشتیبانی سواد آموزی نیکشهر نیز با تشریح مسائل و مشکلات حوزه سوادآموزی این شهرستان گفت: از حدود ۱۰۰ هزار بازمانده از تحصیل سیستان و بلوچستان تعداد شش هزار و ۹۹۶ نفر در نیکشهر ساکنند.
صاحب گل صالحی افزود: نبود آمار دقیق از بی سوادان برنامه ریزی ها را برای رفع مشکلات این حوزه با مشکل جدی مواجه کرده است.
وی بیان کرد: جذب و باسوادکردن بازماندگان از تحصیل یکی از خواسته هاست که در این زمینه تمهیدات لازم اندیشیده شود.
مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان هم گفت: سفر معاون وزیرآموزش و پرورش با هدف بررسی بیشتر مشکلات بازماندگان از تحصیل به این استان انجام شده تا از نزدیک پس از بحث و تبادل نظر تصمیمات خوبی برای رفع مشکلات گرفته شود.
علیرضا نخعی افزود: از اهداف مهم آموزش و پرورش ریشه کنی بیسوادی است و این امر مهم با همراهی معتمدین، روحانیون و افراد دلسوز محلی محقق خواهد شد.
وی با بیان این که بیشترین جمعیت دانش آموزی کشور در این استان است، افزود: از ۱۳ میلیون و ۵۰۰ هزار دانش آموز کشور ۶۰۰ هزار در این استان تحصیل می کنند.
وی بیان کرد: همچنین از ۱۰۵ هزار مدرسه کشور شش هزار و ۵۹۰ مدرسه در سیستان و بلوچستان قرار دارد.
مولوی عبدالله وحیدی فر امام جمعه اهل سنت نیکشهر نیز از سفر معاون وزیر آموزش و پرورش به این شهرستان قدردانی کرد و خواستار حل مشکلات آموزشی، ریشه کنی بی سوادی و تسریع در جذب بازماندگان از تحصیل شد.
نیکشهر در ۵۱۰ کیلومتری جنوب زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان واقع شده است.
۳۰۴۳ / ۶۰۸۱/ ۳۴۰۴

منبع: ایرنا

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: