فانی: سند تحول نظام آموزشی از سال آینده اجرایی می شود

وزیر آموزش پرورش گفت: سند تحول نظام آموزشی در قالب برنامه ششم توسعه از سال آینده اجرایی می شود که مبنای کار این وزارتخانه خواهد بود.

به گزارش عیارآنلاین، علی اصغر فانی صبح پنجشنبه در دیدار با فرهنگیان شهرستان شیروان در خراسان شمالی اظهار کرد: ارتقای کیفیت آموزشی از راهبردهای سند تحول نظام آموزشی تقدیم شده به مجلس است که امیدواریم با اجرای آن در سال ۹۵ – ۹۴، شاهد تحولاتی در حوزه های مختلف آموزشی و تربیتی و برقراری عدالت آموزشی و ارتقای کیفیت آموزش باشیم.
عضو کابینه دولت یازدهم به خدمات دولت تدبیر و امید اشاره کرد و گفت: پروژه اسلام هراسی و ایران هراسی دشمنان با تلاش این دولت در هم شکست و ایران در سطح جهانی و بین المللی به عنوان یک کشور قدرتمند، امن و موثر شناخته شد.
فانی با بیان اینکه در این دولت در حوزه اقتصاد، ثبات اقتصادی، خروج از رکود، کنترل تورم، بهداشت و درمان و آموزش و پرورش شاهد موفقیت های خوبی بوده ایم، افزود: امید است ما نیز بتوانیم در این وزارتخانه گام های موثرتری برای هویت بخشی و ارتقای معیشت و منزلت فرهنگیان برداریم.
نماینده شیروان و رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی نیز گفت: خوشبختانه دولت یازدهم اقدام های خوبی در حوزه آموزش و پرورش صورت داده که طرح رتبه بندی معلمان یکی از کارهای مطلوبی است که با همکاری مجلس و وزارت آموزش و پرورش عملی شده است.
عبدالرضا عزیزی با تاکید بر ضرورت توجه ویژه به معلمان، اظهار کرد: سال گذشته ۲۵ هزار نفر در آموزش و پرورش بازنشسته شدند که نیرویی جایگزین آنها نشد تا به همین معلمانی که مشغول خدمت در این دستگاه هستند توجه صورت گیرد.
وی گفت: در لایحه ۹۵ پیشنهاد خواهیم کرد بدهی بازنشستگان فرهنگی که بیش از ۱۰ هزار میلیارد ریال است پرداخت شود چرا که این حق آنان است و نباید از آموزش و پرورش طلبکار باشند.
عزیزی با بیان اینکه مجلس نیز دولت تدبیر و امید را همراهی می کند، افزود: پارسال از محل اعتبارات ماده ۱۸۰، برای آموزش و پرورش شیروان پنج میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اعتبار منظور شد و ۶۰ دستگاه رایانه برای مجتمع های روستایی و عشایری این شهرستان خریداری شد.
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان شمالی نیز گفت: شهرستان شیروان با ۳۰ هزار دانش آموز و دو هزار و ۸۰۰ فرهنگی دومین شهر استان است که با توجه به عبور و مرور زائران از این مسیر، اهمیت خاصی دارد.
براتعلی حاتمی اظهار کرد: همکاران در تلاش هستند کیفیت مدارس و فضاهای آموزشی را ارتقا دهند و با تلاش هایی که صورت گرفته شرایط خوبی برای دانش آموزان فراهم شده و به طور یقین هر چه قدر کیفیت و تجهیزات مدارس بهتر باشد شاهد کیفیت آموزش در مدارس خواهیم بود.
شهرستان شیروان با ۱۵۷ هزار نفر جمعیت به عنوان دومین شهر پر جمعیت خراسان شمالی در ۶۰ کیلومتری شرق بجنورد قرار دارد.

منبع: ایرنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: