۱۵ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۰۷

رئیس اتاق اصناف: ۵۰ هزار واحد صنفی در بخش مبلمان و صنایع چوب مشغول به کارند

رئیس شورای اصناف کشور گفت: برخی فکر می‌کنند باید برای رونق تولید جلوی واردات را گرفت، اما باید گفت تولید باید به حدی قوی شود که جایی برای واردات مشابه باقی نماند.

به گزارش عیارآنلاین،علی فاضلی رئیس اتاق اصناف ایران که صبح امروز در هشتمین همایش بین‌المللی تجارت صنایع چوب و مبلمان در سالن همایش‌های صدا و سیما سخن می‌گفت، اظهار داشت: مبلمان و صنایع چوپ در دو بخش صنعتی و صنفی فعالیت می‌کنند که در بخش صنعتی هزار و ۶۰۰ بنگاه با ظرفیت اشتغال ۲۴ هزار نفر و در بخش صنفی ۵۰ هزار واحد صنفی با ظرفیت ۴۰۰ هزار نفر مشغول به کار هستند.

وی با اشاره به اینکه ۹۰ درصد بنگاه‌های کشور را بخش‌های کوچک و متوسط تشکیل می‌دهند، خاطرنشان کرد: در تمام دنیا یک سوم اشتغال و یک چهارم سرمایه توسط همین بنگاه‌های کوچک و متوسط تأمین می‌شود که ضرورت توجه به آنها را دو چندان می‌کند.

رئیس اتاق اصناف ایران اقتصاد کشور را یک اقتصاد بنگاه‌محور دانست و افزود: در این راستا باید توجه بیشتری به وضعیت بنگاه‌ها شود و آنچه که امروز به‌عنوان مشکل بر سر راه است، کمبود قوانین آسان برای توسعه تولید در کشور است.

فاضلی همچنین گفت: برخی فکر می‌کنند باید برای رونق تولید جلوی واردات گرفته شود، اما باید گفت تولید باید به حدی قوی شود که جایی برای واردات مشابه باقی نماند که متأسفانه امروز این نگاه کم است.

وی با اشاره به ضعف و خلاء در طراحی و برندینگ، گفت: یکی از چالش‌ها در صنعت مبلمان همین امر است و کیفیت نیز در سالهای گذشته از دست رفته اگرچه در یک مقطعی تأمین شده است . در عین حال کشورهای مانند ترکیه، مالزی و چین سرمایه‌گذاری سنگینی برای تولید و توسعه مبلمان انجام داده‌اند، اما ما در این حوزه کم‌ترین حمایت را کرده‌ایم.

منبع: فارس

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: