رییس اتاق بازرگانی ایران:

تولید و صادرات مشترک باید نتیجه حضور گروه های اقتصادی خارجی باشد

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران با اشاره به تمایل سرمایه گذاران خارجی برای کار در دوران پسا تحریم در ایران، گفت: تولید و صادرات مشترک باید نتیجه حضور این گروه های اقتصادی باشد.

به گزارش عیارآنلاین،محسن جلالپور روز چهارشنبه به خبرنگاران در سمنان افزود: شرایط پساتحریم، دوران حضور شرکای خارجی برای سرمایه گذاری مشترک در کشور است.
وی با بیان اینکه در این دوران ایران باید به سمت اقتصاد مشترک برود، تصریح کرد: تولید و صادرات مشترک در ایران باید جمعیت ۴۰۰ میلیون نفری کشورهای اطراف ایران را هدف قرار دهد.
وی تاکید کرد: تا اتفاقی در شرایط تولید و بنگاه های اقتصادی رخ ندهد، صادرات کشور رشد و تغییری نمی کند.
وی در مورد صادرات پسته نیز گفت: با توجه به عضویت نداشتن ایران در سازمان تجارت جهانی، کشورهای هدف صادرات پسته تعرفه های دلخواه خود را اعمال می کنند و صادرکننده نیز باید متحمل تعرفه ۱۷ تا ۳۵ درصدی بسته بندی شود و در عمل، صادرکننده این محصول توان رقابت با تولیدکنندگان آن در کشورهای هدف را ندارد و مجبور به صادرات به شکل گونی و فلّه ای هستیم.
جلالپور تاکید کرد: ایجاد صنایع فرآوری به ویژه در صنایع معدنی، در کنار عضویت در سازمان تجارت جهانی، امکان مراودات اقتصادی برابر در عرصه رقابت جهانی را برای تولیدکنندگان کشور ایجاد می کند.
رییس اتاق بازرگانی ایران با اشاره به رونمایی از بسته خروج از رکود در هفته آینده از سوی رییس جمهوری، خاطرنشان کرد: این بسته می تواند کمک بزرگی به وضعیت فعلی فعالین اقتصادی کشور کند.
محسن جلالپور روز چهارشنبه برای حضور در سومین همایش ملی گچ در دانشگاه به سمنان سفر کرد.

منبع: ایرنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: