۲۳ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۵۸
مدیرعامل شرکت مهندسی و ساخت تاسیسات دریایی ایران خبر داد

افزایش ۵٠٠ میلیون فوت مکعبی تولید گاز از پارس جنوبی

مدیرعامل شرکت مهندسی و ساخت تاسیسات دریایی ایران با اشاره به بارگیری نخستین سکوی فاز ١٩ پارس جنوبی با ٩٨ درصد پیشرفت فیزیکی گفت: تلاش داریم تا پایان زمستان ۵٠٠ میلیون فوت مکعب گاز از این فاز تولید کنیم.

به گزارش عیارآنلاین، مدیرعامل شرکت مهندسی و ساخت تاسیسات دریایی ایران در آیین پایانی عملیات طرح خط لوله دریایی فازهای ٢٠ و ٢١ پارس جنوبی با تاکید بر این که  این طرح از پیچیدگیهای زیادی برخوردار بود اظهار کرد: در مسیر این خط لوله تقاطعهای زیادی با خطوط نفت و گاز وجود داشت و دارای پیچیدگیهای زیادی بود اما به لطف خدا این طرح در کمتر از ۴ ماه به پایان رسید.

منوچهری با بیان این که ٧٠ درصد از فعالیتهای فراساحل پارس جنوبی از سوی شرکت تاسیسات دریایی انجام می شود گفت: اگر منابع مالی مورد نیاز وجود داشته باشد، دلنگرانی برای طرحهای فراساحل وجود نخواهد داشت.

وی ادامه داد:  ارزش تجهیزات این شرکت بیش از ۶٠٠ میلیون دلار است و پارسال گردش مالی یک میلیارد دلاری داشتیم و اکنون نیز ارزش پروژه های جاری این شرکت بیش از ۶ میلیارد دلار است.

مدیرعامل شرکت مهندسی و ساخت تاسیسات دریایی ایران با اشاره به اجرای یک پروژه کوچک دریایی در کشور قطر گفت: پروژه دوم نیز از سوی قطریها در حال ابلاغ است.

مدیرعامل شرکت مهندسی و ساخت تاسیسات دریایی ایران با اشاره به ساخت ۵ سکوی پارس جنوبی در یارد خرمشهر گفت: تا پیش از پایان امسال و یا اوایل سال آینده  بارگیری و نصب این سکو ها انجام خواهد شد.

منبع: شانا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: