۲۳ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۲۷
مدیرعامل شرکت ملی پتروشیمی خبر داد

افزایش ۱۰ میلیون تنی ظرفیت تولید پتروشیمی تا سال ۹۵/ خارجی‌ها تمایلی به انتقال تکنولوژی ندارند

مدیرعامل شرکت ملی پتروشیمی با بیان اینکه امسال و سال آینده ۱۰ میلیون تن به ظرفیت تولید پتروشیمی کشور اضافه می‌شود گفت: هر روز گروهی از شرکت‌های معتبر خارجی آسیایی و اروپایی به ما مراجعه می‌کنند و به سرمایه‌گذاری و نه فروش تکنولوژی ابراز علاقه می‌کنند.

به گزارش عیارآنلاین،عباس شعری‌مقدم در مراسم شروع عملیات اجرایی احداث پتروشیمی صدف، اظهار داشت: قصد نداشتم در مراسم کلنگ‌زنی شرکت کنم چرا که کلنگ‌زنی دلیلی بر اجرای پروژه نیست و یک طرح فقط وقتی اجرا می‌شود که فاینانس و منابع مالی آن آماده باشد و بدون آن طرح‌ها مدت‌ها روی زمین می‌ماند.

وی با اشاره به دلیل حضور در مراسم کلنگ‌زنی پتروشیمی صدف گفت: یکی از این دلایل مشخص شدن فاینانس این طرح و دلیل دیگر عزم مدیرعامل هلدینگ این پروژه در اجرای آن بود.

مدیرعامل شرکت ملی پتروشیمی ادامه داد: امسال هفت طرح نیمه‌تمام به ظرفیت چهار میلیون تن به بهره‌برداری می‌رسد و سال آینده نیز از ۹ طرح بهره‌برداری خواهد شد که در جمع امسال و سال آینده ۱۰ میلیون تن به ظرفیت تولید پتروشیمی کشور اضافه می‌شود.

*ابراز علاقه خارجی ها برای سرمایه گذاری و نه فروش تکنولوژی

وی با اظهار خوش‌بینی به آینده گفت: هر روز گروهی از شرکت‌های معتبر خارجی از چین و کره و ژاپن و آلمان و ایتالیا و فرانسه به ما مراجعه می‌کنند و به سرمایه‌گذاری و نه فروش تکنولوژی ابراز علاقه می‌کنند.

شعری‌مقدم با بیان اینکه همه علاقه‌مند هستند و منتظرند تحریم‌ها رفع شود، گفت: خیلی از طرح‌ها معطل ارز هستند که با رفع تحریم‌ها مشکل آنها حل می‌شود.

وی اظهار داشت: درباره مجوزهای متعدد پتروشیمی‌های اوره و متانول همراه با آقای وزیر در کمیسیون صنایع بحث کردیم و تأکید شد که متانول به پلیمرهای مفیدتری در کشور تبدیل شود.

منبع: فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: