۲۴ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۰۵:۳۰

کشتار دام های مولد به دلیل بی پولی

رئیس هیأت مدیره انجمن صنفی گاوداران با بیان اینکه دامداران توان مالی خود را از دست داده‌اند، گفت: تولید‌کنندگان شیر‌ خام برای تأمین پول خرید علوفه، دام‌های‌شان را راهی کشتارگاه می‌کنند.

به گزارش عیارآنلاین، سید احمد مقدسی رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی گاوداران با انتقاد از عدم ابلاغ مصوبه ۱۳ درصدی افزایش قیمت‌ محصولات لبنی (شیر، ماست، پنیر) توسط دولت، گفت: در یک ماه اخیر دامداران تعدادی از دام‌های خود را به دلیل به صرفه نبودن تولید راهی کشتارگاه کرده‌اند.

وی افزود: در ۱۶ گذشته به دلیل عدم اجرای مصوبه ۱۴۴۰ تومانی خرید شیرخام، در واقع یارانه شیر از جیب دامداران به مردم پرداخت می‌شود و دامداران دیگر توان تولید ندارند.

رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی گاوداران، بیان داشت: دامداران در این فصل باید علوفه دام‌های خود را تهیه کنند و برای این کار نیاز به نقدینگی دارند، بنابراین از آنجا که توان مالی تهیه آن را ندارند، دام‌هایی را که میزان تولید شیر کمتری دارند، راهی کشتارگاه می‌شوند و یا به طور کامل دام‌هایشان را می‌فروشند.

مقدسی بیان داشت: زیان بی‌توجهی به تولید‌کنندگان شیرخام به زودی در جامعه آشکار می‌شود.

وی متوسط قیمت خرید شیر خام دامداران را ۱۱۶۰ تومان عنوان کرد و بیان داشت: دامداران در تولید هر کیلوگرم شیرخام ۳۰۰ تومان متضرر می‌شوند.

منبع: فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: