۲۴ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۰۵:۴۰

معاون وزیر جهاد: فقط ۱۵ درصد از فعالیت‌ صنعت طیور در چرخه تولید استاندارد است

معاون وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه فقط ۱۵ درصد از مجموع فعالیت‌های صنعت طیور کشور در چرخه تولید استاندارد است، گفت: بهبود ضریب تبدیل در واحدهای تولید و مرغداری‌های کشور انقلابی در تولید ایجاد می‌کند.

به گزارش عیارآنلاین، حسن رکنی در مراسم بهره‌برداری از کارخانه خوراک دام و طیور سپید دانه در سبزوار بیان کرد: بایستی با برنامه‌ریزی مناسب در زمینه بهبود ضریب تبدیل خوراک دام در مرغداری‌های کشور حرکت کنیم.

رکنی بیان کرد: اینکه تولیدکنندگان صنعت مرغ کشور در زمینه تولید، تامین خوراک دام، تولید جوجه گوشتی، تامین دامپزشک و بازار فروش مشکلی نداشته باشند، تنها راه رفع این دغدغه‌ها فعال کردن زنجیره تولید است.

معاون امور دام وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه بیش از ۹ میلیون تن مواد کنستانتره در بخش طیور در کشور تولید می‌شود، افزود: کارخانه‌های دام و طیور تولید باید در جهت تولید یک خوراک متوازن که همه مواد و ارزش‌های غذایی را داشته باشد، حرکت کنند.

رکنی ادامه داد: توجه به زنجیره تولید در کاهش هزینه‌های مرغداران سبب افزایش کیفیت محصول تولید شده و افزایش صادرات مرغ گوشتی از کشور می‌شود.

رمضانعلی سبحانی‌فر – نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی – نیز با بیان اینکه یکی از شیوه‌های نوین استکبار جهانی در مبارزه با کشورها، جنگ‌های نوین اقتصادی است، گفت: تحریم‌های ظالمانه علیه جمهوری اسلامی در همین راستاست.

وی افزود: ایجاد بیکاری و فشار اقتصادی بر مردم حاصل تحریم دشمن است و راهکار عمده مقابله با آن، اقتصاد مقاومتی و بهره از ظرفیت‌ها و توان داخلی است.

این نماینده مجلس ادامه داد: اقتصاد مقاومتی به مفهوم تکیه بر توان داخلی است چنان که یکی از محورهای توسعه کشور روستا و روستایی است و صنعتی نمودن بخش‌های دامداری کشاورزی کمک بزرگی به رونق اقتصاد کشور خواهد نمود.

وی با بیان اینکه شهرستان سبزوار توانمندی‌های خوبی در زمینه توسعه صنایع تبدیلی دارد، گفت: اعطای تسهیلات و اعتبارات سبب تقویت صنایع تبدیلی تکمیلی و گرایش سرمایه‌داران به بخش صنعت و تولید خواهد شد.

رمضانعلی سبحانی‌فر همچنین افزود: شهرستان سبزوار در زمینه تولید آبزیان، خوراک دام و طیور از جایگاه خوبی در سطح استان برخوردار است و انتظار ما از مسئولان وزارت جهاد کشاورزی تقویت این بخش‌ها در منطقه است.

در ادامه این مراسم، اسماعیل نامنی – رئیس شرکت شهرک‌های صنعتی – در حاشیه بهره‌برداری از کارخانه خوراک دام و طیورسپید دانه سبزوار بیان کرد: این طرح صنعتی با اعتباری بالغ‌ بر ۷۰ میلیارد ریال از محل سرمایه بخش خصوصی احداث شده است.

وی افزود: این طرح صنعتی از نوع صنایع تبدیلی خوراک دام و طیور که در ۱۱ هزار مترمربع و با زیربنایی به متراژ ۴۰۰۰ متر مربع ساخته شده است.

او اظهار کرد: این کارخانه ظرفیت تولید روزانه ۲۸۰ تن خوراک دام و طیور را دارد که به شهرهای اطراف نیز صادر که برای حدود ۳۰ نفر بطور مستقیم اشتغالزایی دارد.

منبع: ایسنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: