تشکیل کمیته صادرات محصولات کشاورزی به عراق در ماه‌های عزاداری

انبارهای جدید و کانال‌های توزیع در حالت آماده‌باش قرار گرفته و زمینه برای فعالیت بخش خصوصی به‌منظور توسعه صادرات محصولات کشاورزی و صنایع غذایی در ماه‌های عزاداری فراهم شده است.

به گزارش عیارآنلاین، مدیرکل دفتر امور بین‌الملل و سازمان‌های تخصصی وزارت جهاد کشاورزی با اعلام این خبر گفت: پیرو سفر وزیر کشاورزی عراق با دعوت وزیر جهاد کشاورزی کشورمان، مذاکراتی برای توسعه تبادلات تجاری به‌ویژه در مناسبت‌های خاص نظیر ماه‌های عزاداری و اربعین صورت گرفت که منجر به تنظیم یادداشت تفاهمی با فلاح حسن زیدان‌اللهیی شد.

هومن فتحی افزود: در این یادداشت تفاهم، پیگیری‌های مؤکدی برای افزایش سطح مبادلات اقتصادی، محصولات کشاورزی، محصولات کشاورزی و صنایع غذایی شد و به‌منظور رفع سریع‌تر هر مشکلی، نماینده ویژه‌ای از سوی دو وزیر برای تسهیل روابط تجاری تعیین شد.

وی خاطرنشان کرد: کمیته‌ای به‌منظور رصد مسائل فنی، پایه‌ای و قرنطینه‌ای تشکیل شد که افزایش صادرات مرغ به کشور عراق از مهم‌ترین پیامدهای تشکیل کمیته فنی بود.

هیأت عراقی به‌زودی به ایران می‌آیند

فتحی ادامه داد: طی هفته‌های آینده، هیأتی از بخش تجاری کشور عراق به‌منظور بازدید از استان‌های غربی ایران وارد کشور خواهد شد تا برای افزایش صادرات میوه و محصولات باغی مبادلات تجاری جدیدی منعقد شود.

وی تصریح کرد: دو هیأت عراقی طی ماه‌های آینده به دعوت از وزیر جهاد کشاورزی وارد ایران خواهند شد تا درباره افزایش صادرات محصولات کشاورزی و صنایع غذایی روند جدی‌تری به خود بگیرد.

تشکیل کمیته کشاورزی در کربلا

مدیرکل دفتر امور بین‌الملل و سازمان‌های تخصصی وزارت جهاد کشاورزی یادآور شد: در راستای افزایش تبادلات تجاری و بهبود شرایط کشاورزی منطقه، کمیته‌ای در عراق با حضور مدیران عالی‌رتبه دو کشور تشکیل خواهد شد.

فتحی تأکید کرد: همچنین به‌منظور افزایش صادرات محصولات کشاورزی و صنایع غذایی به‌ویژه در ایام ماه محرم و صفر و اربعین حسینی پیش‌بینی‌هایی برای ایجاد انبارهای نگهداری، کانال‌های توزیع و تسهیل صادرات و حمل و نقل بین دو کشور صورت گرفته است.

وی اظهار داشت: تدارک لازم برای افزایش صادرات به‌ویژه محصولات صنایع غذایی و بسته‌بندی‌شده در سطح عالی‌رتبه دو کشور آغاز شده تا در ایام عزاداری حسینی، بخش خصوصی برای افزایش تبادلات تجاری خود و خدمات رفاهی برای زائران کربلا با مشکلی روبه‌رو نشوند.

فتحی همچنین گفت: سیاست‌گذاران وزارت جهاد کشاورزی زمینه را برای افزایش صادرات و تسهیل تجارت آماده کردند و فعالان بخش خصوصی باید از این فرصت استفاده کنند.

منبع: ایانا

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: