قائم مقام شبکه آزمایشگاهی علمی ایران (شاعا) خبر داد

وجود ۵۲ آزمایشگاه مرکزی در دانشگاه‌های کشور

قائم مقام شبکه آزمایشگاهی علمی ایران (شاعا) گفت: حدود ۵۲ آزمایشگاه مرکزی در کشور ایجاد شده است.

به گزارش عیارآنلاین،محمدصادق اولیایی معاون مدیرکل دفتر حمایت و پشتیبانی امور پژوهش و فناوری در مراسم کلنگ‌زنی آزمایشگاه مرکزی دانشگاه مازندران گفت: در راستای اجرای سیاست‌های دولت تدبیر و امید و هم چنین اجرای فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر اقتصاد مقاوتی و سیاست‌های وزارت علوم، ساماندهی وضعیت تجهیزات کشور در قالب آزمایشگاه‌های مرکزی مدنظر است.

اولیایی با اشاره به اینکه حدود ۵۲ آزمایشگاه مرکزی در کشور ایجاد شده است، خاطرنشان کرد: احداث آزمایشگاه‌های مرکزی یکی از راهکارهای مهم به منظور استفاده تمامی اعضای هیات علمی و پژوهشگران منطقه محسوب می‌شود.

وی ضمن قدردانی از تصویب ۶ میلیارد تومان بودجه برای احداث آزمایشگاه مرکزی در دو طبقه به مساحت ۴ هزار متر مربع از طرف دولت تدبیر و امید گفت: تجهیز این مرکز در دانشگاه مازندران، نه تنها برای دانشگاه‌های منطقه بلکه برای کل کشور می‌تواند منشا خیر و برکت باشد.

به گزارش ایسنا، فخرالدین اصغری رئیس دانشگاه مازندران نیز در مراسم کلنگ‌زنی آزمایشگاه مرکزی دانشگاه مازندران گفت: آزمایشگاه مرکزی فقط به دانشگاه مازندران اختصاص ندارد و شامل سرویس‌دهی به تعداد زیادی از دانشجویان و پژوهشگرانی خواهد بود که در کل استان به امر تحقیق و پژوهش می‌پردازند. از آنجایی که از دانشگاه‌های مختلف برای انجام برخی آزمایشات به استان‌های همجوار مراجعه صورت می‌گیرد، احداث این آزمایشگاه از خطرات سفر، اتلاف وقت و هزینه‌های مالی جلوگیری می‌کند.

منبع: ایسنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: