معاون وزیر آموزش و پرورش:

۷۰ درصد مدارس در روستاها قرار دارد

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش گفت: ۷۰ درصد مدارس آموزش و پرورش کشور در روستاها قرار دارد در حالی که این مدارس تنها ۲۹ درصد جمعیت دانش آموزی کشور را به خود اختصاص داده‌اند.

به گزارش عیارآنلاین،محمد دیمه‌ور در هشتمین جشنواره برترین‌های دوره ابتدایی در اصفهان اظهار کرد: در اجلاس اخیر سازمان ملل متحد، سندی به نام آموزش برای توسعه پایدار امضاء شد به طوری که رویکرد هزاره جدید که در این چند سال نظریه پردازی شد به این سمت رفت که کشورها از جایگاه تعلیم و تربیت به افق توسعه خود بپردازند.

وی افزود: امروز بعد از همه فراز و فرودهایی که در بین نظریه پردازان تعلیم و تربیت در دنیای معاصر صورت گرفته است و درباره نظریات یادگیری بحث و گفتگو کرده‌اند، اقتصاد دانان و نظریه پردازان توسعه نیز به موضوع تعلیم و تربیت ورود پیدا کرده‌اند.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: از سال ۱۹۹۸ میلادی تمامی کسانی که برنده جایزه نوبل در اقتصاد شده‌اند، تمرکز و توجه آنها بر حوزه تعلیم و تربیت بود.

وی اضافه کرد: در پایان قرن بیستم زمانی که یونسکو پژوهشی در حوزه تعلیم و تربیت انجام داد، تمامی فراز و فرودهای تعلیم و تربیت را در قرن بیستم بررسی کرده‌اند و چشم اندازی را برای آموزش و پرورش قرن بیست و یکم پیشنهاد کردند که این چشم انداز پیشنهادی، دست مایه‌ای برای سایر پژوهشگران جهت تمرکز بر موضوع تعلیم و تربیت شد.

دیمه ور تصریح کرد: مدارس امروز، چشم انداز دقیقی از آنچه که ما در آینده خواهیم داشت هستند به طوریکه هیچ جامعه‌ای از عمق فکر و ظرفیت و توانمندی معلمان و دانش آموزان امروز خود فراتر نخواهند رفت.

وی با بیان اینکه از سال ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۵ دنیا به این نتیجه رسید که برنامه‌های توسعه‌ای سازمان ملل متحد را کنار بگذارند، اضافه کرد: در اجلاس اخیر سازمان ملل متحد، سندی به نام آموزش برای توسعه پایدار امضاء شد به طوریکه رویکرد هزاره جدید که در این چند سال نظریه پردازی شد، به این سمت رفت که کشورها از جایگاه تعلیم و تربیت به افق توسعه خود بپردازند.

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه تجربه نشان داده که اگر منابع انسانی با دوام وجود نداشته باشد هیچ سودی به آموزش و پرورش نخواهد رسید، تصریح کرد: هیچ سازمان و تشکیلاتی به اندازه آموزش و پرورش قادر نیست که این موضوع و باور را در نیروی انسانی نهادینه سازی کنند.

دیمه ور خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۷۰ درصد مدارس آموزش و پرورش کشور در روستاها قرار دارد این در حالی است که تنها ۲۹ درصد جمعیت دانش آموزی کشور را به خود اختصاص داده‌اند، همچنین هدر دادن منابع اقتصادی کشور هزینه‌های سنگینی را به دنبال دارد بنابراین باید راهکارهایی اساسی جهت رفع این موضوع ارائه شود.

منبع: ایسنا

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: