ئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان تاکید کرد

تعدیل ظرفیت‌ مدارس سمپاد/ چاپ کتب ویژه پایه‌های هفتم و هشتم

رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان ضمن انتقاد از دوبرابر شدن مدارس سمپاد طی سال‌های گذشته و افت کیفیت آموزش در این مدارس گفت: پس از تعدیل ظرفیت‌ها، آموزش معلمان، مدیران و مشاوران را به منظور ارتقای کیفیت آموزش دنبال می‌کنیم.

به گزارش عیارآنلاین،حسین شجاعی،درباره راهکارهای ارتقای کیفیت آموزش برای تیزهوشان و دانش آموزان نخبه که در مدارس سمپاد تحصیل می‌کنند اظهار کرد: یکی از مشکلاتی که در سال‌های گذشته داشتیم گسترش مدارس استعدادهای درخشان بود به گونه‌ای که تعداد مدارس ما بیش از دوبرابر شد.

وی افزود: به علت توسعه بی‌رویه، تولید محصولات آموزشی برای این مدارس مشکل و غیرقابل کنترل شد و جمعیت بالای دانش آموزی که وارد این مدارس شدند کیفیت و سطح تدریس معلمان را کاهش داد.

رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان با بیان اینکه به منظور ارتقای کیفیت، نخستین سیاست، تعدیل ظرفیت‌هاست گفت: پس از آن در پایه‌های هفتم و هشتم در سال تحصیلی ۹۵-۹۴ با کمک سازمان پژوهش کتبی را چاپ و دوپایه را پوشش دادیم. این کتب برای دروس فارسی، ریاضی و علوم چاپ شده‌اند.

شجاعی ادامه داد: برنامه‌هایی نیز برای آموزش معلمان داریم. برای همه مدیران دوره‌های مختلف ترتیب داده‌ایم و فروردین ماه امسال آموزش مشاوران را برای ۱۳۰ مدرس استانی انجام دادیم. معتقدیم ابتدا باید نیروهای موثر در امر آموزش را تعلیم دهیم و سپس در کنار آن امر پرورش دانش آموزان را دنبال کنیم.

منبع: ایسنا

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: