وزیر آموزش و پرورش :

ترویج فرهنگ ایثار و شهادت درآموزش و پرورش به یک فرهنگ تبدیل شده است

وزیر آموزش و پرورش با بیان این که ، آموزش و پرورش در رابطه با جامعه ایثارگران و شهدا تکلیف مضاعفی را برعهده دارد ، گفت : ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در آموزش و پرورش به یک فرهنگ تبدیل شده است.

به گزارش عیارآنلاین،علی اصغر فانی عصر روز گذشته ۲۱ مهرماه در مراسم تجلیل وزارت آموزش و پرورش درخصوص خدمات رسانی به جامعه ایثارگران و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، اظهارکرد: همواره این جمله حضرت امام «ره » که « خدمت به شهید ، خدمت به نبی اکرم «ص» است » چراغ راه آموزش و پرورش در خدمت رسانی بهتر به مجموعه ایثارگران و خانواده های این عزیزان بوده است می تواند باعث افزایش انگیزه در خدمت رسانی بیشتر به خانواده شهدا و ایثارگران باشد .

وی افزود : جامعه هدف آموزش و پرورش درا مور ایثارگران و جانبازان پس از نیروهای مسلح در رتبه دوم قرار دارد و این درحالی است که دستگاه تعلیم و تربیت درخصوص خدمت رسانی به این عزیزان همواره نسبت به دستگاه های دیگر با مشکل مواجه بوده و امید است بتوانیم در دولت یازدهم خدمت رسانی بهتری را برای ایثارگران جامعه هدف آموزش و پرورش فراهم کنیم .
عضو کابینه تدبیر وامید با اشاره به وظایف دستگاه ها نسبت به امور شاهد و ایثارگران ، تصریح کرد : آموزش وپرورش درخصوص تامین مدارس شاهد ، طرح پراکنده و مدارس بزرگسالان تکلیفی مضاعف نسبت به سایر دستگاه ها برعهده دارد .
فانی ادامه داد : آموزش و پرورش در سال گذشته با اعزام ۶۵۰ هزار دانش آموز به اردوی راهیان نور در ترویج فرهنگ ایثار وشهادت گام بزرگ و موثری را انجام داد که خدمات آن با هیچ دستگاهی قابل مقایسه نیست .
وی خاطر نشان کرد: درکتاب های درسی نیز مضامینی با الهام از وقایع دفاع مقدس و ترویج فرهنگ وایثار وشهادت آمده که مورد تایید دستگاه ها ی دیگر نیز قرار گرفته است و می تواند منشا خدمات موثر فرهنگی در کشور باشد .

منبع:پانا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: