تولید ۳۰۰۰ تن آبزی به روش پرورش در قفس تا پایان سال/ پروژه بین ایران و فرانسه در حال پیشروی است

تا پایان برنامه ششم توسعه، پرورش آبزیان به روش در قفس، ۲۰۰ هزار تن پیش‌بینی شده است، در حالی که تا پایان سال جاری تولید رقم سه‌هزار تنی محقق می‌شود.

به گزارش عیارآنلاین، مجری طرح ماهی در قفس سازمان شیلات کشور از پیشروی پروژه مشترکی که بین ایران و فرانسه درباره پرورش ماهی در قفس و در محل جزیره قشم در حال انجام است خبر داد و گفت: در حال حاضر لارو و بچه‌ماهیان ۳۰ تا ۵۰ گرمی در قفس‌های تعبیه‌شده رهاسازی شده‌اند.

سیف‌الله حقیقی افزود: طرح‌های ماهی در قفس در دریای شمال و جنوب در حال انجام است، به‌گونه‌ای که در حال حاضر فصل برداشت ماهی سیباس در دریای جنوب است که مولدان این ماهیان از منابع وارداتی تأمین شده است و رشد مناسبی در داخل کشور دارد.

وی خاطرنشان کرد: با کمک متخصصان داخلی، مولدان ماهی سیباس در دریای جنوب گرفته شده و پس از انجام آزمایش‌های مختلف و استفاده از تکنولوژی امیدواریم که بتوانیم اقدام به تولید بچه‌ماهی کنیم.

مجری طرح ماهی در قفس سازمان شیلات کشور ادامه داد: فصل برداشت گونه‌های مختلف ماهی در دریا متفاوت است، به‌گونه‌ای که ماهی قزل‌آلا از آذرماه به بعد و در فصل‌های بهمن و اسفند قابلیت صید پیدا می‌کنند و ماهی خاویاری در آبان‌ماه قابلیت صید دارد.

حقیقی تصریح کرد: در راستای توسعه آبزی‌پروری در کشور، در برنامه ششم توسعه هدف‌گذاری برای تولید ۲۰۰ هزار تن آبزی از طریق پرورش ماهی در قفس پیش‌بینی شده است.

وی یادآور شد: تا پایان سال جاری نیز پیش‌بینی می‌شود که سه‌هزار تن تولید آبزی از روش فوق محقق شود.

حقیقی در پایان تأکید کرد: روش پرورش ماهی در قفس در کشور در حال توسعه است و مورد استقبال تعدادی از صیادان قرار گرفته است.

منبع: ایانا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: