۲۱ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۱۷

سهم ناچیز علوم انسانی در پایگاه بین المللی

معاون پژوهشی وزارت علوم از آمار محدود تعداد مقالات منتشر شده از حوره‌ی علوم انسانی در نمایه‌ها و پایگاه‌های بین المللی خبر داد.

به گزارش عیارآنلاین، وحید احمدی معاون پژوهشی وزارت علوم در خصوص ضعف در حوزه‌ی علوم انسانی گفت: علی‌رغم ظرفیت علمی در حوزه‌ی علوم انسانی برابر با سایر حوزه‌ها چالش های زیادی در این حوزه داریم و متاسفانه عرضه‌ی بین المللی و تعداد مجلات در این زمینه آمار پایینی دارد.
وی اضافه کرد: از هر هزار و ۱۰۰ مجله ایرانی، ۶۵۰ مجله در حوزه‌ علوم انسانی منتشر می‌شوند اما تعداد مقالاتی که در نمایه‌های بین المللی به چاپ می‌رسند، به قدری محدود است که به صورت عددی تعیین نمی‌شود.
معاون پژوهشی وزارت علوم با بیان اینکه شورایی در جهت ایجاد تحولاتی در حوزه‌ی پژوهشی در وزارت علوم تشکیل شد، ادامه داد: با برنامه ریزی‌های انجام شده و تشکیل شورای توسعه‌ی پژوهش و فناوری در علوم انسانی با ریاست وزیر علوم تحقیقات و فناوری انتظار داریم در حوزه‌ی علوم انسانی تحولاتی را ایجاد کنیم.
احمدی خاطرنشان کرد: ماه قبل آیین نامه‌ مربوط‌ به این برنامه ریزی ابلاغ شده تا هم در رشته‌های بین رشته‌ای و هم از لحاظ کاربردی کردن فضای پژوهشی، پیشرفتی صورت گیرد.

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: