۲۰ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۵۲
قوانین سه گانه صنعت نفت تکمیل می شود

اساسنامه شرکت ملی نفت ایران در آستانه تصویب قرار گرفت

قانون اساسنامه شرکت ملی نفت ایران در آستانه تصویب قرار دارد و با تصویب این قانون، فرایند تصویب قوانین سه گانه صنعت نفت به پایان می رسد.

به گزارش عیارآنلاین،علی کاردر معاون مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در امور سرمایه گذاری و تامین منابع مالی عصر امروز (دوشنبه ٢٠ مهرماه) در پنل تخصصی “فرصتها و چالشهای حقوقی- قراردادی پیش روی سرمایه گذاران در صنایع نفت وگاز و روشهای قانونی جلب، تشویق و حمایت از سرمایه گذاران” که در دومین همایش ملی حقوق انرژی برگزار شد، اعلام کرد: بررسی اساسنامه شرکت ملی نفت ایران در کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، مراحل پایانی خود را پشت سر می گذارد و این قانون حداکثر تا پایان آبانماه مراحل نهایی تصویب خود را پشت سر می گذارد.

کاردر افزود: قانون اساسنامه شرکت ملی نفت ایران، سومین قانون از قوانین سه گانه نفت است که در شرف تصویب قرار دارد.

وی قانون اصلاح قانون نفت و قانون وظایف و اختیارات وزارت نفت را دو قانون دیگری خواند که پیش از این به تصویب رسیده است و تصریح کرد: با نهایی شدن قانون اساسنامه شرکت ملی نفت ایران، این شرکت در آینده ای نزدیک اساسنامه جدید خود را خواهد داشت.

کاردر خاطرنشان کرد: به احتمال زیاد، فردا (٢١ مهرماه) آخرین جلسه بررسی اساسنامه شرکت ملی نفت ایران در کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی برگزار می شود و این قانون حداکثر تا پایان آبانماه مراحل تصویب نهایی را پشت سر می گذارد.

بر اساس این گزارش، پنل تخصصی “فرصتها و چالشهای حقوقی- قراردادی پیش روی سرمایه گذاران در صنایع نفت وگاز و روشهای قانونی جلب، تشویق و حمایت از سرمایه گذاران” به ریاست علی کاردر و با حضور کارشناسان متخصص در این زمینه، عصر امروز در سالن همایشهای بین المللی پژوهشگاه صنعت نفت برگزار شد.

منبع: شانا

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: