قرار داد همکاری مرکز بین المللی تحقیقات علمی و فناوری پزشکی با وزارت علوم امضا شد

قرارداد همکاری ایجاد مرکز بین¬المللی تحقیقات علمی و فنآوری پزشکی پروفسور سمیعی، میان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، پروفسور مجید سمیعی و سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران امضا شد.

به گزارش عیارآنلاین، وزارت علوم، دکتر محمد فرهادی وزیر علوم در مراسم امضای این قرارداد ضمن تشکر از زحمات پروفسور سمیعی در ایجاد این مرکز گفت: خوشحالیم که شرایط برای همکاری¬های علمی و بین¬المللی بسیار مساعد است و زمینه همکاری در عرصه¬های بین¬المللی به وجود آمده است.
دکتر مضطرزاده رئیس سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران نیز ضمن خوش آمدگویی ، برنامه های سازمان پژوهش ها را در خصوص این مرکز اعلام کرد و اظهار داشت: احداث حدود ۵۰۰۰ متر مربع ساختمان برای این مرکز آغاز شده و حدود ۵۰ درصد هم پیشرفت داشته است. سایر فضاهای مقدماتی و آزمایشگاه های مهندسی پزشکی هم آماده شده و با تأمین بودجه لازم، کار به مراحل نهایی نزدیک می شود.
پروفسور مجید سمیعی نیز روز امضای قرارداد را یک روز تاریخی دانست و گفت: پایه¬گذاری این مرکز که می¬تواند از اساسی¬ترین مراکز علمی و تحقیقاتی کشور باشد، سالیان سال می¬تواند نیازهای پزشکی علمی و مطالعاتی کشور را برطرف کند.
پروفسور سمیعی با تأکید بر این نکته که امروز، حرف ها زده شده و وقت عمل است، افزود: همه ما خدمتگزار مردم ایران هستیم و برای من لذت بخش است که می¬بینم در کشور ما افرادی چنین شیفته خدمت وجود دارند که قبول مسئولیت کرده و بار توسعه علمی کشور را به دوش می¬کشند.
رئیس مرکز بین¬المللی تحقیقات علمی و فناوری پزشکی ادامه داد: بر اساس این قرارداد، ما سه وظیفه به عهده داریم که شامل انتخاب هیئت مدیره ۱۱ نفره، کمیته علمی ۷ نفره و انتخاب ۸ الی ۱۰ گروه علمی تحقیقاتی است که هریک از این گروه ها شامل حداقل ۱۰۰ محقق خواهد بود.
پروفسور سمیعی تأکید کرد : در این مرکز بین¬المللی که در تاریخ هزار ساله ایران نظیر آن  وجود ندارد، حدود  صدها محقق شب و روز کار خواهند کرد و همه عاشقان ایران درک می¬کنند افرادی که به احداث این مرکز  همت گماشته¬اند، جز علاقه به ایران و ایرانی انگیزه¬ای دیگری نداشته¬اند.
گفتنی است در مراسم امضای این قرارداد، پروفسورفالبوش یکی از بزرگ ترین جراحان مغز و اعصاب جهان و پروفسور نسرین معظمی نیز حضور داشتند.

منبع: وزارت‌علوم

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: