سفر هیات بزرگ اقتصادی ایتالیا به تهران

افخمی‌راد: تجربیات شرکت‌های کوچک و متوسط ایتالیا به ایران منتقل شود

بیسون مسئول روابط بین‌الملل اتحادیه شرکت‌های صنعتی ایتالیا (confindustria)، آندره‌آ بارباریا رایزن اقتصادی سفارت ایتالیا در تهران و مارتینیاگو رییس موسسه تجارت خارجی ایتالیا (ایچه) در دیدار با ولی‌ا… افخمی‌راد رییس سازمان توسعه تجارت کشورمان از حضور یک هیات بزرگ اقتصادی ایتالیایی در ایران در اوایل آذرماه خبر دادند.

به گزارش عیارآنلاین، در این نشست که به منظور برنامه‌ریزی برای حضور مفید و سودمند این هیات بزرگ و ایجاد شرایط خوب برای دیدار و رایزنی میان بازرگانان، تجار و فعالان اقتصادی ایران و ایتالیا برگزار شده بود، دو طرف بر گسترش روابط در زمینه‌های مختلف اقتصادی و تجاری تاکید کردند.
مسئولان ایتالیایی حاضر در این نشست با تشریح جایگاه اتحادیه صنایع ایتالیا و اینکه این اتحادیه بیش از ۱۵۰ هزار شرکت عضو دارد و حدود پنج میلیون نفر را تحت پوشش قرار داده است، اظهار داشتند: در قالب این هیات بزرگ، فعالان اقتصادی بخش‌های صنعت، محیط زیست، خودروسازی، نفت و گاز، لوازم پزشکی، ماشین‌آلات مختلف و معدن و … راهی تهران خواهند شد.
آنها با اشاره به اینکه براساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته این هیات بزرگ اقتصادی هفتم تا نهم آذرماه سال جاری (۲۸ تا ۳۰ نوامبر ۲۰۱۵) متشکل از ۱۵۰ فعال اقتصادی ایتالیا به تهران سفر می‌کنند، اظهار داشتند: معاون وزیر اقتصاد ایتالیا نیز در قالب این هیات وارد ایران خواهد شد تا با همتایان خود دیدار و گفت‌وگو کند.
ولی‌ا… افخمی‌راد معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز در این دیدار به مسئولان اتحادیه صنایع ایتالیا پیشنهاد داد: در قالب این هیات، نمایندگانی برای ارایه مدل‌های توسعه خوشه‌ای در حوزه صنایع کوچک و متوسط حضور داشته باشند و تجربیات ایتالیا در حوزه شرکت‌های کوچک و متوسط به ایران منتقل شود.
وی با اشاره به حضور هیات‌های اقتصادی کشورهای مختلف در ایران پس از توافق با گروه ۱+۵ با بیان اینکه زمینه‌های زیادی برای سرمایه‌گذاری در بخش‌های نفت و گاز، پتروشیمی، حمل و نقل و صنایع و معادن و سایر حوزه‌ها در ایران وجود دارد، گفت: ما علاقه‌مندیم که شرکت‌های برتر ایتالیایی، در کنار سرمایه‌گذاری، انتقال فناوری داشته باشند و بر روی تولید مشترک با همتایان ایرانی خود تمرکز کنند تا شاهد تولید محصولاتی برای صادرات از ایران به سایر کشورها باشیم.
رییس سازمان توسعه تجارت در ادامه با اشاره به فرهنگ غنی ایران و ایتالیا ابراز امیدواری کرد: دو کشور در حوزه‌های مختلف فرهنگی، علمی و آموزشی بتوانند همکاری‌های خود را گسترش دهند.
وی در پایان اظهار امیدواری کرد حضور هیات اقتصادی ایتالیا در تهران در قالب نشست‌های رودررو بین فعالان اقتصادی ایران و ایتالیا به عقد قراردادهای همکاری با در نظر گرفتن اولویت‌های دو طرف بینجامد.

منبع: شانا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: