۷۰ درصد ناوگان عمومی پیمانه دوم سهیمه گازوییل را دریافت کردند

سخنگوی کارگروه سامانه نظارت پایش هوشمند تردد ناوگان عمومی با بیان اینکه مشکلی در اجرای طرح تخصیص سوخت براساس پیمایش به ناوگان حمل و نقل درون شهری و برون شهری پیش نیامد، گفت:۷۰ درصد ناوگان حمل و نقل برون شهری پیمانه دوم سهمیه گازوئیل را دریافت کردند.

به گزارش عیارآنلاین، شهرام آدم نژاد در خصوص آخرین وضعیت اجرای طرح تخصیص سوخت براساس پیمایش به ناوگان حمل و نقل عمومی درون شهری و برون شهری، افزود: تاکنون اجرای این طرح به خوبی انجام شده و تاکنون مشکلی گزارش در این زمینه نداشته و همه رانندگان حمل و نقل بین شهری پیمانه اول سوخت را دریافت کردند و ۷۰ درصد آنها نیز پیمان دوم را گرفتند.
وی با اشاره به اینکه چرا ۳۰ درصد ناوگان حمل و نقل بین شهری هنوز پیمانه دوم خود را دریافت نکردند، گفت: شاید مصرف آنها به حد سوختگیری نرسیده و یا کارکرد آنها کم بوده٬ قبلا سهمیه داشتند و یا در یک جایگاه برخط سوختگیری نکردند.
سخنگوی کارگروه سامانه نظارت پایش هوشمند تردد ناوگان عمومی، یادآور شد: تاکنون عمده ناوگان عمومی درون شهری و ۲۹۱ هزار و ۹۵۰ دستگاه از ناوگان حمل و نقل برون شهری در جایگاه های برخط سوختگیری کرده اند.
معاون برنامه ریزی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای با بیان اینکه مدیریت کارت سوخت ماهانه با راننده است٬ به آنها توصیه کرد: رانندگان کارت سوخت خود را در اختیار دیگری قرار ندهند، چون تراکنش ها رصد و مشخص می شود که این تراکنش عادی نبوده است، ضمن آنکه سهمیه آنها نیز از بین می رود.
آدم نژاد توضیح داد: محدودیت برداشت روزانه همچنان وجود دارد و این محدودیت اجازه سوختگیری برای رفتار منطقی یک خودروی عمومی را می دهد و نیازی به سوختگیری بیشتر نیست مگر آنکه کارت سوخت در اختیار راننده دیگری باشد.
یادآور می شود، در جلسه پنجم بهمن ماه ۹۳ مصوبه ای از سوی هیأت وزیران در زمینه تخصیص سوخت براساس عملکرد یا پیمایش وسیله نقلیه به تصویب رسید و به ادارات کل حمل و نقل و پایانه های سراسر کشور ابلاغ شد تا براساس این مصوبه، رانندگانی که در زمینه حمل و نقل عمومی فعالیت دارند از جمله کامیون، کامیونت، اتوبوس و مینی بوس متناسب با میزان فعالیت و عملکرد خود سوخت دریافت کنند که این مصوبه از از ابتدای مهر ۹۴ اجرایی شد.

منبع: ایرنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: