۲۰ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۱۷

تکذیب شکایت چینی ها از شرکت ملی نفت ایران

معاون وزیر نفت، انتشار خبری مبنی بر شکایت چینی ها از شرکت ملی نفت ایران را تکذیب کرد.

به گزارش عیارآنلاین، رکن الدین جوادی، در پاسخ به اینکه آیا خبر منتشر شده مبنی بر شکایت شرکت چینی علیه شرکت ملی نفت ایران در دادگاه بین المللی لندن و درخواست غرامت این شرکت چینی صحت دارد یا خیر، این خبر را تکذیب کرد.
براساس این گزارش، یکی از سایت ها روز گذشته (١٨ مهرماه) در خبری مدعی شده بود که شرکت چینی با تنظیم شکایتی از شرکت ملی نفت ایران، احقاق حقوق خود را در دادگاه بین المللی لندن در دستور کار قرار داده است.
مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در حالی موضوع شکایت چینی ها را از شرکت ملی نفت ایران رد می کند که این سایت خبری به نقل از منبعی آگاه، به گمانه زنی در خصوص رای دادگاه نیز پرداخته و مدعی شده است: در صورتی که رای دادگاه به سود چینی ها باشد، شرکت ملی نفت ایران باید دست کم یک میلیارد دلار غرامت به چینی ها پرداخت کند!
بر اساس این گزارش، در دی ماه ٩٢ به شرکت چینی که به عنوان پیمانکار در توسعه میدان آزادگان جنوبی فعالیت می کرد، اخطار داده و در اولتیماتومی ٩٠ روزه ، جبران عقب ماندگی های قابل توجه این شرکت را در این میدان مشترک خواستار شد؛ اخطاری که از سوی پیمانکار چینی جدی گرفته نشد و به خلع ید این شرکت از توسعه آزادگان جنوبی در اردیبهشت ماه سال ٩٣ انجامید.
شایان ذکر است که شرکت چینی همچنان به عنوان پیمانکار طرح توسعه میدان آزادگان شمالی مشغول به کار است و با شرکت ملی نفت ایران همکاری می کند.

منبع: ایرنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: