۲۱ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۱۴
وزیر نفت مطرح کرد

خلاء شرکت‌های مستقل حقوقی در پساتحریم/ اقامه دعوا علیه دولتی‌ها پرسودترین حرفه شده است

وزیر نفت گفت: یکی از مشکلات انرژی در ایران نبود نهاد بی طرف صاحب صلاحیت در داوری است.

به گزارش عیارآنلاین،وزیر نفت در دومین همایش حقوق انرژی که صبح امروز برگزار شد با اشاره به وجود مشکلات حقوقی در بخش انرژی ایران گفت: یکی از مشکلات انرژی در ایران نبود نهاد بی طرف صاحب صلاحیت در داوری است.

زنگنه ادامه داد: هرچند تاکنون تلاش هایی صورت گرفته تا در اتاق بازرگانی چنین نهادی تشکیل شود ولی همانطور که گفتم همچنان در این حوزه ضعف داریم و در بیشتر داوری ها مسئولیت داوری را به دولتی ها واگذار کرده ایم تا در مورد اختلافات بخش دولتی با خصوصی تصمیم گیری کنند.

به گفته زنگنه، همچنان در مراحل ابتدایی کسب و کار حقوقی قرار داریم و شرکت های معدود و معتبری در بخش حقوقی هستند که آنها نیز حتی قادر نیستند نیروهای خود را برای چند سال نگاه دارند.

وزیر نفت تصریح کرد: در حال حاضر پرسودترین حرفه در کشور، اقامه دعوی علیه شرکت های دولتی است که به علت ضعف حقوقی دولتی ها، اقامه دعوی علیه آنها باعث کسب سودهای کلانی می شود.

وی اضافه کرد: امروز در شرایط پساتحریم قرار داریم و شرکت های متعدد خارجی قصد دارند به ایران آمده و با ما قرارداد ببندند اما متاسفانه ما شرکت های معتبر حقوقی به میزان کافی نداریم.

زنگنه با اشاره به فعالیت ده ها شرکت معتبر و باسابقه حقوقی در کشورهای اروپایی اظهار کرد: هزاران وکیل و کارشناس در زیرمجموعه آنها فعالیت دارند.

وی گفت: پساتحریم فرصت خوبی را فراهم می کند تا موسسات حقوقی ایرانی با موسسات حقوقی بین المللی که دارای تجربه هستند، مشارکت داشته باشند.

وزیر نفت با اشاره به ضعف حقوقی بخش های دولتی، گفت: ما برای امضای قرارداد و تحویل لوایح باید به موسسات حقوقی مراجعه کنیم که انجام دهند اما موسسات حقوقی صاحب تجربه در این بخش معدود هستند.

زنگنه خاطرنشان کرد: دانش حقوقی در کشور ما پیشرفت خوبی داشته است اما در کسب و کار حقوقی ما ضعیف و عقب مانده هستیم.

منبع: فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: