بررسی راهکارهای توسعه همکاری‌های بین‌المللی در حوزه نانو با سفرای ۲۸ کشور

مدیر روابط بین‌الملل ستاد توسعه فناوری نانو با اشاره به برگزاری جلسه این ستاد با سفرای ۲۸ کشور در نمایشگاه فناوری نانو گفت: در جلسه بعدازظهر امروز نیز در خصوص بررسی پیشنهادهای سفرا بحث و بررسی خواهد شد.

به گزارش عیارآنلاین،دکتر علی بیت‌اللهی در حاشیه هشتمین نمایشگاه و جشنواره فناوری نانو  با تاکید بر این که توسعه همکاری‌های بین‌المللی از رویکردهای ستاد توسعه فناوری است، افزود: در این راستا از ابتدای تشکیل این ستاد بر توسعه همکاری‌های بین‌المللی ایران با سایر کشورها تاکید شده است.

وی با اشاره به توانمندی‌های ایران در حوزه نانو اظهار داشت: بر اساس این توانمندی‌ها بسیاری از کشورها علاقمند به همکاری با ایران هستند.

بیت‌اللهی با تاکید بر این که برگزاری این جشنواره زمینه مناسبی برای توسعه همکاری‌های بین‌المللی ایجاد می‌کند، خاطرنشان کرد: با برگزاری برنامه‌های جنبی در این جشنواره می‌توان علاوه بر طرح موضوع توسعه همکاری‌های بین‌المللی زمینه مناسبی برای برقراری ارتباطات بیشتر با سایر کشورها ایجاد کرد.

مدیر روابط بین‌الملل ستاد توسعه نانو، حوزه فناوری نانو را نیازمند توسعه همکاری‌های بین‌المللی دانست و گفت: در این راستا در دومین روز این جشنواره اقدام به برگزاری جلسه‌ای با حضور سفرای کشورهای مختلف کردیم.

بیت‌اللهی با اشاره به جزییات این جلسه گفت: در این جلسه از سوی دکتر سرکار، دبیر ستاد توسعه فناوری نانو در خصوص توانمندی‌های کشور موضوعاتی را مطرح کردند و پس از آن بحث بسیاری در خصوص انواع همکاری‌ها میان کشورها صورت گرفت.

وی با تاکید بر این که این جلسه تا بعد از ظهر امروز ادامه دارد، خاطرنشان کرد: در جلسه بعد از ظهر با ارائه پیشنهادهای مختلف در خصوص همکاری‌ها به جمع‌بندی کلی برای دست یافتن به راهکاری در حوزه توسعه ارتباطات بین‌المللی خواهیم رسید.

بیت‌اللهی با ابراز امیدواری از این که در انتهای این جلسه بتوانم به دستاوردهای خوبی در زمینه توسعه همکاری‌ها دست یابم، ادامه داد: در دوره پساتحریم این گونه همکاری‌ها می‌تواند شتاب بیشتری به توسعه علمی بیشتر دهد.

منبع: دیپلماسی علم و فناوری

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: