قائم مقام بانک مرکزی: رکود به زودی برمی‌گردد

کمیجانی به نامه ۴ وزیر معترض واکنش نشان داد و گفت: احتمالاً رشد اقتصادی بهار امسال منفی خواهد بود، باید با همکاری یکدیگر از این مرحله گذار به سلامتی عبور و به سمت خروج از رکود حرکت کنیم

به گزارش عیارآنلاین، قائم مقام بانک مرکزی در واکنش به نامه چهار وزیر اقتصاد، صنعت، کار و دفاع به رئیس جمهور، می‌گوید: احتمالاً رشد اقتصادی بهار امسال منفی خواهد بود.

اکبر کمیجانی با اشاره به افت درآمدهای نفتی، بابت احتمال «بازگشت رکود» ابراز نگرانی کرد و در عین حال گفت: تحریک تقاضا می‌تواند خطر «افزایش تورم» را به دنبال داشته باشد.

قائم مقام بانک مرکزی، دلیل تاخیر در اعلام آمار رشد اقتصادی بهار امسال را بازنگری در آمارهای چند شرکت بزرگ عنوان کرد و گفت: احتمالاً این رشد منفی خواهد بود؛ هر چند پیش‌بینی می‌ شود رشد کلی سال ۱۳۹۴، مثبت خواهد بود.

کمیجانی از احتمال رسیدن به رشد ۵ درصدی در سال آینده نیز سخن گفت و اظهارداشت: یکی از دلایل کندی کاهش رشد نقدینگی، تاکید بر تامین منابع مالی مورد نیاز بنگاه‌های تولیدی و اولویت تامین سرمایه در گردش آنها است.

وی تاکید کرد: سیاست اصلی بانک مرکزی برای کاهش نرخ سود بانکی همچنان استفاده از ابزارهای غیرمستقیم مثل بازار بین‌بانکی است.

قائم مقام بانکی مرکزی درباره نامه چهار وزیر اقتصاد، صنعت، کار و دفاع به رئیس جمهور با بیان اینکه هر چهار نفر از وزرای محترم به خوبی در جریان مشکلات اقتصادی قرار دارند و آثار سوء تورم مزمن چند دهه‌ای اقتصاد کشور را در شکل‌گیری این مشکلات می‌دانند، گفت: باید با همکاری یکدیگر از این مرحله گذار به سلامتی عبور و به سمت خروج از رکود حرکت کنیم.

منبع: نسیم

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: