۲۰ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۴۱

دبیر جدید انجمن صنفی صنایع روغن نباتی انتخاب شد

به‌دنبال اتفاق‌های اخیر در بازار دانه‌های روغنی و بازپس‌گیری اختیار تنظیم بازار از این انجمن صنفی، دبیر انجمن صنفی صنایع روغن نباتی ایران انتخاب شد.

به گزارش عیارآنلاین،اعضای هیأت‌مدیره انجمن روغن نباتی صبح امروز با اکثریت قاطع آراء، ابوالحسن خلیلی را به‌عنوان دبیر انجمن صنفی صنایع روغن نباتی انتخاب کردند.

ابوالحسن خلیلی، پیش از این در اواسط بهمن‌ماه سال ۱۳۹۱ خورشیدی پس از یکسری مباحث حاشیه‌ای با وجود کارنامه‌ای درخشان به نفع صنایع روغن نباتی، ترجیح داد با استعفا از دبیری انجمن صنایع روغن نباتی ایران، سکان هدایت تأثیرگذارترین بخش در صنعت غذا را به همراه همیشگی خود، قاسم فلاحتی بسپارد؛ اما دیری نپایید که محمد قبله از مدیران دولتی که سمت‌هایی دولتی را در سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان، مدیرکل دفتر نظارت بر محصولات کشاورزی و غذایی این سازمان، مدیرکل نظارت بر مواد غذایی سازمان بازرسی و نظارت وزارت بازرگانی را در کارنامه فعالیت‌های خود داشت، در شهریورماه سال ۱۳۹۲ خورشیدی سکان هدایت این انجمن را از قاسم فلاحتی در اختیار گرفت.

اما به‌نظر می‌رسد که حواشی اخیر روغن خوراکی و ناگزیری وزارت جهاد کشاورزی در بازپس‌گیری اختیارات تنظیم بازار روغن خوراکی که محمد قبله به دریافت اختیار آن می‌بالید، هیأت‌مدیره انجمن را ناگزیر کرد، خلیلی را برای بازگشت به دبیری انجمن یادشده ترغیب کند و قبله پس از دو سال دبیری، از ادامه اداره این انجمن صنفی مهم، بازبماند.

خلیلی در حال حاضر به‌عنوان عضو هیأت‌مدیره کنفدراسیون صنعت ایران و عضو هیأت‌مدیره و دبیر خانه صنعت و معدن تهران مشغول به فعالیت است و در انتخابات اخیر اتاق ایران نتوانست از رقابت با گزینه‌های انتخاباتی “ائتلاف برای فردا” سربلند بیرون آید.

منبع: ایانا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: