۱۹ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۰۶
معاون وزیر نفت در امور گاز تاکید کرد:

انتقال فناوری اولویت نخست صنعت گاز در مذاکرات خارجی

انتقال فناوری، اولویت نخست صنعت گاز در مذاکره با شرکتهای خارجی است و هم اکنون سیاست خرید محصول در دستور کار نیست.

به گزارش عیارآنلاین،مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران با اشاره به ایجاد فضای جدید در مذاکره با دیگر کشورها، اظهار کرد: در جلسه با سازندگان و سرمایه گذاران داخلی به آنها اعلام کرده ایم که سیاست خرید محصول به دهه گذشته بازمی گردد و هم اکنون باید به فکر دستیابی به دانش فنی و تکنولوژی روز دنیا در تولید محصول باشیم.

حمیدرضا عراقی افزود: شرکتهای توانمند داخلی به لطف تحریمها توانسته اند در حوزه تولید تجهیزات صنعت گاز گامهای مهم و اساسی بردارند که این مسیر با دستیابی به تکنولوژی روز دنیا شتاب می گیرد.

وی اعلام کرد: در ارتباط با شرکتهای خارجی باید به گونه ای عمل کنیم که اعتماد مشتری افزایش یابد و به هیچ عنوان نباید سهل انگاری کنیم.

معاون وزیر نفت در امور گاز در ادامه با اشاره به افزایش حجم صادرات گاز در برنامه ششم توسعه و حضور در تجارت جهانی این سوخت پاک تاکید کرد: طبیعی است اگر با فاصله کمتری گاز را منتقل کنیم هزینه کمتری نیز متحمل شده و این سوخت را با قیمت مناسب تری به فروش می رسانیم.

به گفته عراقی، قیمت گاز تابع شرایط منطقه ای و محلی است و بر این اساس هم اکنون قیمت گاز در منطقه بیشتر از اروپا بوده و هزینه انتقال آن نیز کمتر است.

وی ادامه داد: ایران به عنوان بزرگترین دارنده ذخایر گازی جهان، سناریوهای متعددی برای صادرات و افزایش حضور در تجارت جهانی گاز در نظر دارد.

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران تصریح کرد: هم اکنون با اجرای طرحهای بهینه سازی و سیاستهای اصولی این طرح امکان کاهش ٢٠ درصدی مصرف وجود دارد و می توان صرفه جویی ایجاد شده در این بخش را به صادرات اختصاص داد.

منبع: شانا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: