۲۰ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۰۹

انحصارطلبی؛علت عدم رونمایی اولین برند جایگاه‌ سوخت کشور

رئیس انجمن جایگاه‌داران سوخت کشور گفت: انحصار در تولید و توزیع بنزین یکی از مهمترین علت‌های تأخیر در رونمایی اولین برند جایگاه‌های سوخت کشور است.

به گزارش عیارآنلاین، بیژن حاج‌محمدرضا با اشاره به اینکه کیفیت عرضه بنزین و فرآورده‌های نفتی در کل کشور یکسان است گفت: یکی از علت‌هایی که موجب تأخیر در رونمایی از اولین برند جایگاه‌های سوخت شد، انحصار در تولید و توزیع بنزین مورد نیاز است.

وی افزود: در واقع جایگاه‌هاداران مجبور هستند سوختِ تنها تولیدکننده بنزین کشور را به فروش برسانند. در این حالت حتی با برندسازی دراین بخش، تنها لباس جایگاه‌ها تغییر کرده و متحد‌الشکل شده است اما در اصل، تفاوتی در سوختی که عرضه می‌شود ایجاد نشده است.

وی با اظهار این که در صورت برندسازی تنها شکل جایگاه‌ها و خدمات ارائه شده به مشتریان بهبود می‌یابد گفت: در صورتی که جایگاه‌دار بخواهد سوخت با کیفیت‌تری عرضه کند به دلیل پرداخت یارانه سوخت حتی در صورت واردات بنزین با کیفیت توسط جایگاه‌داران، قیمت تمام شده سوخت مانع از انجام چنین کاری خواهد شد.

این جایگاه‌دار با تأکید بر این که علی‌رغم این موانع همچنان جایگاه‌داران در حالی پیگیری جهت برندسازی در بخش جایگاه‌داری هستند گفت: در حال حاضر هزینه هر ماه هر جایگاه با ۲۰ کارگر حدود ۲۹۰ میلیون تومان و درآمد ماهانه آن ۳۵ میلیون تومان می‌شود. بهتر است برای بهبود شرایط جایگاه‌داران توزیع بنزین به این بخش سپرده شود تا هزینه‌های توزیع سوخت از هزینه‌های دولت کاسته شود.

حاج‌محمدرضا ادامه داد: همچنین می‌توان هزینه‌های جایگاه‌داری را از مصرف کننده دریافت کرد. در این صورت افراد به جایگاه‌هایی مراجعه می‌کنند که بهترین خدمات را ارائه می‌دهند؛ در نتیجه هر جایگاه می‌کوشد تا کیفیت خدمات خود را برای کسب سود بیشتر ارتقاء دهد.

منبع: تسنیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: