دبیر اتحادیه مالکان کشتی:

افزایش نرخ سوخت شناورها اقدام غیرکارشناسی دولت بود

دبیرکل اتحادیه مالکان کشتی افزایش نرخ سوخت شناورها را اقدامی غیرکارشناسی از سوی دولت دانست.

به گزارش عیارآنلاین،حسن تیمورتاش  بیان کرد: افزایش نرخ سوخت شناورها در واقع خلاف حمایت از بخش خصوصی بود و این پروژه بدون بررسی‌های کارشناسی در بدترین زمان ممکن که رکود اقتصادی حاکم است، اجرایی شد.
دبیر اتحادیه مالکان کشتی با تاکید بر اینکه در حال حاضر شناورداران در شرایط سخت اقتصادی به سر می‌برند، اضافه کرد:‌ کشتی مثل کامیون نیست که بتوان در محلی آن را پارک و خاموش کرد، موتور کشتی باید همیشه روشن باشد، پرسنل آن باید همیشه فعال باشند و امکان ترخیص پرسنل و خاموش کردن کشتی هیچ‌گاه وجود ندارد.
وی درباره تعیین تکلیف نرخ سوخت کشتی‌ها و شناورها بیان کرد: نتوانستیم در بحث کاهش نرخ سوخت برای شناورها به اهداف خود دست یابیم با وجود آنکه رایزنی‌های زیادی هم در دولت داشتیم، البته به تازگی این موضوع را در شورای گفت‌وگوی بخش خصوصی و دولت برای بررسی بیشتر مطرح کرده‌ایم.
تیمورتاش با تاکید بر اینکه توقع کاهش نرخ سوخت را از دولت نداریم، اظهار داشت: با واقعی  شدن نرخ سوخت موافق هستیم ولی این افزایش قیمت بهتر بود پلکانی اعمال می‌شد.
دبیر اتحادیه مالکان کشتی بیان کرد: به شرکت پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی اعلام کردیم که بهتر است نرخ سوخت شناورها فعلا هر لیتر ۷۰۰ تومان قیمت‌گذاری شود، البته خوشبختانه نرخ سوخت در فوب خلیج فارس کاهش یافت، امابه هر حال اگر نرخ سوخت در بازار جهانی افزایش یابد شناورداران با بحران بیشتر مالی مواجه می‌شوند.
وی افزود: اگر نرخ سوخت به صورت مشخص اعلام شود، صاحب کالا و شناورداران تکلیف خود را می‌دانند و قیمت کالا دقیقا مشخص می‌شود، اما این نوسانات، تولید اشکال می‌کند.
تیمورتاش در پاسخ به این سوال که آیا درخواستی برای افزایش کرایه‌های حمل از سوی اتحادیه مطرح شده است؟ بیان کرد: به هر حال با افزایش نرخ سوخت، درخواست افزایش کرایه حمل را به دولت ارائه داده‌ایم و منتظر جواب مثبت دولت هستیم. دبیر اتحادیه مالکان کشتی تاکیدکرد: با این شرایط حتما به سمت افزایش قیمت حمل کالا توسط شناورها گام برمی‌داریم.

منبع:کیهان 

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: