۱۹ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۰۲

توسعه صنعت پتروشیمی راهبرد دولت است

دولت از توسعه صنعت پتروشیمی حمایت کرده و بر توسعه این صنعت ارزش آفرین تاکید دارد.

محمدرضا نعمت زادهبه گزارش عیارآنلاین، محمدرضا نعمت زاده، وزیر صنعت، معدن و تجارت، در حاشیه نخستین همایش بین‌المللی سیاستهای صنعتی – تجاری برای توسعه صادرات و اشتغال اظهار کرد: دولت به دنبال توسعه اقتصادی و خروج از رکود است.

وی در پاسخ به پرسش خبرنگاری درباره حمایت وزارت صنعت، معدن و تجارت از توسعه صنعت پتروشیمی ایران و تکمیل زنجیره ارزش گفت: این صنعت یکی از صنایع دارای مزیت در کشور است و با توجه به ذخایر گسترده هیدروکربوری در کشور و وجود خوراک گاز و مایع مناسب، زمینه برای توسعه صنعت پتروشیمی فراهم است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: تولید محصولات پتروشیمی با هدف جلوگیری از خام فروشی دارای اهمیت فراوانی است و باید تلاش کنیم محصولاتی با ارزش افزوده بالا تولید کنیم.

نعمت زاده افزود: در سالهای قبل، روند سرمایه گذاری در صنعت پتروشیمی به دلایل مختلف کند شده بود، اما با تدابیر اندیشیده شده از سوی وزارت نفت و شرکت ملی صنایع پتروشیمی همگام با مشارکت بخش خصوصی امیدواریم سرمایه گذاریهای جدید در این صنعت محقق شود.

وی با بیان این که صنایع پایین دستی پتروشیمی در حال گسترش است، گفت: وزارت صنعت، معدن و تجارت از توسعه این صنایع حمایت می‌کند.

نعمت زاده ادامه داد: در ۶ ماه گذشته حجم صادرات کشورمان کاهش نیافته است، بلکه به دلیل کاهش قیمتهای جهانی ارزش صادرات روند کاهشی را تجربه کرده است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: ما در دوران چندماهه انتقال از وضع موجود به آینده قرار داریم و امید است که با بسته جدید اقتصادی تدوین شده دوباره شاهد رونق باشیم.

وی گفت: وزارت صنعت، معدن و تجارت تابع سیستهای اقتصادی دولت است.

منبع: شانا

 

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: