وضعیت رتبه بندی معلمانی که کسری ساعت کار دارند

معاون وزارت آموزش و پرورش درباره رتبه بندی فرهنگیانی که کسر ساعت کاردارند گفت: احکام رتبه بندی شامل همکارانی می شود که ۲۴ ساعت در هفته تدریس کنند در غیر این صورت ازمزیت رتبه بندی بی بهره خواهندبود.

علی زرافشانبه گزارش عیارآنلاین، علی زرافشان در خصوص فرمی که آموزش وپرورش  تحت عنوان «فرم اطلاع رسانی به همکارانی که کسر ساعت موظف دارند» در اختیار معلمانی که باید از مقطع دبیرستان در پایه ابتدایی تدریس کنند قرار داده است و نیز درباره بند دوم آن که درباره عواقب مشکلات بعدی در رتبه بندی هشدار داده شده است،گفت:دریافت حقوق هر همکاری در آموزش و پرورش منوط به اشتغال است.اگر فرهنگی شاغل نباشد از حقوق نیز بهره مند نمی شود.

وی با اشاره به استقرار نظام ۶.۳.۳ افزود: با توجه به اجرای نظام مذکور تعدادی از فرهنگیان مازاد هستند که باید در ۶ پایه متوسطه ساماندهی شوند.

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: طبق دستورالعمل ساماندهی  به همکاران فرهنگی ابلاغ تدریس تمام وقت شده است.

وی ادامه داد: همکارانی احکام رتبه بندی شامل آنان می شود که  ۲۴ ساعت  در هفته تدریس کنند در غیر اینصورت از مزیت رتبه بندی بی بهره خواهند بود.

زرافشان بیان کرد: البته کسانی که ۲۰ سال سابقه کار دارند اگر ۲۰ ساعت در هفته  تدریس کنند شامل احکام رتبه بندی می شوند.

وی با بیان اینکه ساماندهی اکثر فرهنگیان انجام شده است گفت: پایه های تدریس برای معلمان را مشخص کرده ایم .

بر اساس این گزارش، در سال تحصیلی جدید نظام ۶.۳.۳ تمام دوره‌های تحصیلی را در بر گرفته است به‌ گونه‌ای که در دوره متوسطه اول سه پایه به‌صورت کامل است و بر این اساس در این دوره پایه‌های هفتم، هشتم و نهم وجود دارد و در دوره متوسطه دوم سال اول متوسطه (پایه دهم) حذف شده است. بر همین اساس دوره متوسطه دوم به دلیل کم شدن یک پایه با تورم نیروی انسانی مواجه است. دوره متوسطه اول به‌دلیل تکمیل شدن هر ۳ پایه و خروج تعدادی از نیروهای این دوره و ورود آنها به دوره ابتدایی با کمبود نیرو مواجه است که نیروهای مازاد به دوره ابتدایی و متوسطه اول منتقل شده اند.

در بند دوم فرمی با نام «فرم اطلاع رسانی به همکارانی که کسر ساعت موظف دارند» که در اختیار معلمان قرار داده شده است ، آمده است: «با آگاهی از عدم همکاری در مقطع ابتدایی عواقب هرگونه مشکلات را در رتبه بندی معلمان و کسر حقوق برابر مقررات را می پذیرم»

منبع: خبرگزاری مهر

چهره‌ها:

۱ دیدگاه

  1. یک معلم :

    انشااله شامل همه همکاران عزیز بشود

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: