فانی:احکام رتبه بندی فرهنگیان درحال صدور است

وزیرآموزش و پروش گفت:صدور احکام نظام رتبه بندی معلمان و فرهنگیان، با وجود محدود بودن وقت، در حال انجام بوده و بیشتر احکام صادر شده است.

به گزارش عیارآنلاین، علی اصغر فانی روز پنجشنبه و درحاشیه مراسم روز جهانی کودک در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی درباره مشخص نبودن شاخص های فرهنگیان در این مورد تصریح کرد: فرهنگیان لازم است در این خصوص به ادارات آموزش و پرورش مراجعه کنند زیرا پرونده آنها در اختیار ادارات است؛ شاخص های مورد توجه ما نیز شاخص های اعلام شده شورای توسعه مدیریت است.
وزیر آموزش و پرورش توضیح داد: از آنجایی که شاخص های اعلام شده برای رتبه بندی معلمان از سوی شورای توسعه مدیریت بسیار زیاد بودند، وزارت آموزش و پرورش به چندین مورد بیشتر اکتفا نکرده است و افرادی که حس می کنند به آنها تبعیض شده می توانند به ادارات مراجعه کنند تا به اعتراض آنها رسیدگی شود.
فانی در پاسخ به سوالی درباره تشکیل دفتر پیش دبستانی در وزارت آموزش و پرورش (معاونت ابتدایی) گفت: نهادهای مختلفی در کشور درباره کودک و نوجوان فعالیت می کنند و به نظر می رسد اگر بتوانیم مجموعه فعالیت های دستگاه های دولتی و غیر دولتی را هماهنگ کنیم، نوعی هم افزایی ایجاد می شود که به نفع کشور خواهد بود.
وی خاطرنشان کرد: سال گذشته دعوتی از نهادهای مختلف داشتیم و هماهنگی هایی را انجام دادیم تا یک دبیرخانه دائمی در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوان ایجاد شود؛ هماهنگی ها خوب است اما پیشنهاد من تصویب یک مصوبه در هیات دولت در این زمینه است تا هماهنگی های قانونی شده و ضمانت اجرای بیشتری را پیدا کند.

** هماهنگی با وزارت بهداشت در زمینه سلامت دهان و دندان کودکان
خبرنگاری درباره همکاری دو وزارتخانه بهداشت و آموزش و پرورش در زمینه سلامت دهان و دندان کودکان سوال کرد و فانی پاسخ داد: از سال گذشته این اقدام آغاز شده و در سال جاری نیز با قوت و همکاری خوب وزارت بهداشت ادامه یافته است.
وزیر آموزش و پروش ابراز امیدواری کرد این کار با کیفیت بهتری ادامه یابد.
فانی در پاسخ به سوال دیگری در زمینه درخواست سازمان دانش آموزی از مدیران مدارس برای پرداخت ۲ میلیون ریال گفت: این موضوع را باید از سازمان دانش آموزی پیگیری کنید.
عضو کابینه تدبیر و امید در پاسخ به سوال دیگری درباره حقوق کودکان اظهار داشت: رییس جمهوری تاکید فراوانی بر آموزش حقوق به کودکان و نوجوانان دارند و در این راستا ما در کتاب های درسی و مجلات کمک آموزشی اشاراتی را به حقوق شهروندی از جمله حقوق کودک را داشته ایم.
وی ادامه داد که روند آشنا ساختن کودکان و نوجوانان با حقوق خود با رهنمودهای رییس جمهوری آغاز شده و ادامه خواهد یافت.

منبع: ایرنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: