ایجاد مشکل برای مردم با محدود کردن برگزاری امتحان در مراکز آموزش از راه دور

معاون پژوهشی وزارت آموزش و پرورش گفت:‌ عدم برگزاری امتحانات در مراکز آموزش از راه دور در سپردن امور مردم به دست خود مردم ایجاد اختلال و مشکلاتی ایجاد کرده بود، با اعمال نظارت‌ها می‌توان امتحانات را در مراکز آموزش از راه دور برگزار کرد

به گزارش عیارآنلاین، حجت‌الاسلام محی‌الدین بهرام محمدیان در خصوص بازگشت امتحانات به مراکز آموزش از راه دور و اقدامات برای جلوگیری از تخلفات اظهار داشت:‌ چند سال قبل شورای عالی آموزش و پرورش مصوبه‌ای را مبنی بر عدم برگزاری امتحانات توسط مراکز آموزش از راه دور تصویب کرد اما این مصوبه در سپردن امور مردم به دست خود مردم ایجاد اختلال می‌کرد به عبارت دیگر فرآیندها را تسهیل نکرد و موجب بروز مشکلاتی جدید شد.

وی افزود: شورای عالی آموزش و پرورش در بررسی مصوبه خود به این نتیجه رسید باید به مدارس آموزش از راه دور که مدیر دولتی دارند اجازه برگزاری امتحانات داد. هم‌اکنون فراگیران این مدارس به مدرسه دولتی دیگری فرستاده می‌شوند تا در مدرسه دولتی که مدیر رسمی آموزش و پرورش دارد، امتحان دهند.

معاون پژوهشی وزارت آموزش و پرورش گفت:‌ شورای عالی آموزش و پرورش به این نتیجه رسید در مدارس آموزش از راه دور که مدیر دولتی دارند، امتحانات برگزار شود چرا که مدیر باید نسبت به انجام صحیح وظایف پاسخگو باشد.

حجت‌الاسلام محمدیان عنوان کرد:‌ مدیران دولتی در برابر مسئولیت‌ها پاسخگو هستند و اگر تخلفی اتفاق بیفتد در دادگاه رسیدگی به تخلفات اداری می‌توان آن را بررسی کرد، امیدواریم با نظارتی که اتفاق می‌افتد شاهد تخلف نباشیم.

منبع: سرمد

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: