ملکی:۲ هزار و ۷۰۰ طلبه شاغل در مدارس چشم امیدخانواده ها هستند

اولین دوره آموزشی طلاب شاغل در آموزش و پرورش کشور در اردوگاه فرهنگی تربیتی شهید دستغیب شیراز با حضور مشاور وزیر آموزش و پرورش برگزار شد.

به گزارش عیارآنلاین، حجت الاسلام والمسلمین مجتبی ملکی، در اولین دوره آموزشی روحانیون شاغل در آموزش و پرورش استان فارس که در اردوگاه فرهنگی تربیتی شهید دستغیب شیراز برگزار شد گفت:حضور بیش از ۲ هزار و ۷۰۰ نفر روحانی شاغل در آموزش و پرورش کشور، ظرفیت عظیم و چشم گیری  برای دستیابی به اهداف نظام مقدس اسلامی است. در همین راستا ،اولین  دوره های آموزشی طلاب شاغل در  آموزش و پرورش با هدف  بهره گیری از این ظرفیت  در دستیابی به اهداف نظام  تربیتی در فارس برگزار شد.

مشاور وزیر آموزش و پرورش با اشاره به تاریخچه آموزش و پرورش گفت: سنگ بنای  نظام تعلیم و تربیت نوین  در ایران با افتتاح مدرسه دارالفنون به دست امیر کبیر و با هدف ترویج و توسعه و بهره گیری از دانش بشری گذاشته شد.
وی افزود: تا قبل از تدوین و اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، میراث دار تعلیم و تربیت غرب بودیم که هدف آن توانمندی انسان برای بهره گیری از مواهب طبیعی و جنبه مادی انسان است.
دبیر ستاد همکاری حوزه های علمیه و آموزش و پرورش گفت:عدم توجه به تکلیف و قائل شدن حق بی حد و حصر برای انسان در فلسفه اومانیستی غرب،خود بینی و خود محوری و عدم توجه به ارزشهای اخلاقی را موجب شده است.
ملکی افرود: بر خلاف این فلسفه، اسلام با لایروبی انسان و جامعه بشری از  آلودگی های فکری و رفتاری به دنبال مفهوم ترییت است.
وی با بیان اینکه  با سند تحول بنیادین به دنبال ایجاد تحول بنیادین در آموزش و پرورش هستیم، افزود: مقام معظم رهبری بر شناخت نقش و رسالت  همه اقشار جامعه  در سند تحول بنیادین تاکید دارند.
مشاور وزیر آموزش و پرورش گفت:در راس سند تحول بنیادین منابع انسانی است و در راس منابع انسانی  آموزش و پرورش ،منابع انسانی پایدار قرار دارد.
وی با بیان اینکه ، منابع انسانی پایدار همان نیروهای رسمی  آموزش و پرورش هستند که در راس آن روحانیون شاغل در آموزش و پرورش قرا ر دارد.
ملکی با تاکید بر اینکه” سند تحول بنیادین فصل مشترک حاکمیت و مردم و قانون اساسی آموزش و پرورش است ” افزود: تا زمانی که در این منابع پایدار تحول ایجاد نشود ، نمی توانیم جامعه مخاطب را که همان دانش آموزان هستند ، متحول کنیم.
مشاور وزیر آموزش و پرورش گفت: چشم امید خانواده ها در مدارس، طلاب هستید، چرا که این قشر می تواند در آموزش و پرورش جریان تربیتی ایجاد کند .
منبع: پانا

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: