تلاش دانشگاه فرهنگیان برای تحقق سند تحول آموزش و پرورش

سرپرست دانشگاه فرهنگیان گفت: مبانی سند تحول آموزش و پرورش در اختیار ما بوده و برای تحقق آن تلاش می‌کنیم، چراکه این سند موضوع مهمی در عرصه تعلیم و تربیت دانش‌‌آموزان است.

محمود مهرمحمدیبه گزارش عیارآنلاین، محمود مهرمحمدی دقایقی پیش در همایش کشوری علمی و پژوهشی تعلیم و تربیت در فرهنگ رضوی که در تالار ابن‌هیثم پردیس شهید بهشتی برگزار شد، اظهار کرد: تربیت صنعت نیست و مقوله‌ای پیچیده و پررمز و راز بوده و لذا نمی‌توان از آن با عنوان تکنولوژی یاد کرد چراکه فراتر از تکنولوژی و یک صنعت است.

سرپرست دانشگاه فرهنگیان کشور افزود: کارگزار تربیت، مربی بوده و این راهنمای رشد و کمال باید در شرایط موجود به انسان و ظرفیت‌های او وقوف داشته باشد بنابراین بهترین مربیان کسانی هستند که در رده بالایی از وجود شخصیتی قرار گرفته و انسان کاملی هستند.

وی بیان کرد: انسان کامل کسی است که به امور و شرایط موجود در جامعه آگاه باشد و وجودش به حقیقت‌های موجود در جامعه شهادت دهد.

مهرمحمدی عنوان کرد: پیامبر(ص) و اهل‌بیت(ع) شایسته‌ترین مربیان تاریخ هستند و لذا عاقلانه‌ترین کار این است که دست در دست آنها بگذاریم و راه و روش زندگی خود را مبتنی بر سیره اهل‌بیت(ع) طراحی کنیم.

وی خاطرنشان کرد: کیفیت زیست فردی را انسان باید از آثار فهمی و هدایت‌گری‌های عملی برگرفته از منابع حکمت استخراج کند و با این نگرش در دانشگاه فرهنگیان تلاش ما این است که این نگاه را عملی کنیم، مبانی سند تحول آموزش و پرورش در اختیار ما بوده و برای تحقق آن تلاش می‌کنیم چراکه این سند موضوع مهمی در عرصه تعلیم و تربیت دانش‌‌آموزان است.

منبع: فارس

 

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: