معاون آموزشی دانشگاه فرهنگیان اعلام کرد

جزئیات دوره آموزشی پذیرفته‌شدگان نهایی آزمون استخدامی آموزش و پرورش/ آغاز کلاس‌ها از اوایل آذر ماه

معاون آموزشی دانشگاه فرهنگیان به تشریح جزئیات دوره آموزشی پذیرفته‌شدگان نهایی آزمون استخدامی آموزش و پرورش پرداخت و گفت: پیش‌بینی کرده‌ایم که کلاس‌های درس از اوایل آذر ماه آغاز شود.

به گزارش عیارآنلاین،شهریور سال جاری  آزمون استخدامی آموزش و پرورش با حضور  ۱۷۸ هزار و ۲۴ نفر، متقاضیان حضور در بدنه نظام تعلیم و تربیت در سراسر کشور برگزار شد و مقرر شده است که نتایج آزمون تا ۳۰ مهر اعلام شود.

* اوایل آذر، زمان آموزش پذیرفته شدگان نهایی

 نعمت الله موسی پور معاون آموزشی دانشگاه فرهنگیان در خصوص زمان شروع آموزش پذیرفته شدگان نهایی استخدام آموزش و پرورشگفت: تا اواخر آبان ماه فرآیند گزینش، مصاحبه و معرفی نفرات نهایی انجام می‌شود و پیش‌‌بینی کرده‌ایم حداکثر از اوایل آذر ماه موضوع آموزش در این دانشگاه شروع شود.

*آموزش در ۲ ترم تحصیلی

وی در خصوص جزئیات این آموزش اظهار داشت: پذیرفته شدگان نهایی استخدامی آموزش و پرورش در ۲ ترم تحصیلی مشغول به تحصیل خواهند شد؛ ترم اول از ابتدای آذر تا نیمه اسفند سال ۱۳۹۴ و ترم بعد از فروردین سال ۱۳۹۵ تا اواخر تیرماه آن سال است.

*برگزاری آزمون مهارت معلمی

موسی پور از برگزاری آزمون های علمی و نظری در پایان آموزش پذیرفته شدگان استخدامی آموزش و پرورش خبر داد و افزود: این آزمون‌ها عملی و نظری و مبتنی بر مهارت‌های معلمی خواهد بود و در مرداد ماه سال آینده برگزار می‌شود و تلاش خواهیم کرد نیروها را برای حضور در آموزش و پرورش در شهریور سال ۱۳۹۵ آماده کنیم.

*مردودین آزمون گواهی معلمی نخواهند گرفت

معاون آموزشی دانشگاه فرهنگیان در پاسخ به این پرسش که «تکلیف فردی که در آزمون استخدامی قبول شده است، اما در آزمون دانشگاه فرهنگیان پس از طی کردن دوره یکساله قبول نشده است، چه خواهد بود؟»، گفت: آموزش اگر منجر به کسب صلاحیت و شایستگی‌های معلمی نشود نمی‌تواند موثر باشد و دانشگاه فرهنگیان گواهی صلاحیت به مردودین نخواهد داد و تصمیم‌گیری نهایی بر عهده آموزش و پرورش است.

*پرداخت هزینه‌های آموزش توسط پذیرفته شدگان

موسی پور در خصوص هزینه‌های آموزش یکساله پذیرفته شدگان در آزمون استخدامی آموزش پرورش، خاطر نشان کرد: آموزش و پرورش در اطلاعیه استخدامی آگاهی داده بود که از افراد هزینه آموزش دریافت می شود، البته میزان پرداخت در حال رایزنی با مسئولان است اما بخشی از هزینه‌های آموزش را باید متقاضیان پرداخت کنند.

*تدوین برنامه درسی دوره یکساله

معاون آموزشی دانشگاه فرهنگیان با بیان اینکه، برنامه درسی برای یک دوره یکساله طراحی شده است، گفت: این برنامه در شورای برنامه ریزی دانشگاه فرهنگیان در حال بررسی است و تا ۱۵ مهرماه به گروه هماهنگی برنامه‌ریزی تربیت معلم ارسال و بعد از تصویب در این گروه، برنامه نهایی و اجرایی خواهد شد.

*نحوه آموزش پذیرفته شدگان رشته‌های فنی

موسی پور در خصوص نحوه آموزش پذیرفته شدگان رشته‌های فنی، اظهار داشت: با همکاری دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی، برنامه دروس فنی در حال طراحی، بازنگری و آماده سازی است و آموزش آن‌ها نیز شبیه دیگر پذیرفته شدگان رشته‌های نظری است.

*پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان، مکان آموزش

معاون آموزشی دانشگاه فرهنگیان در خصوص محل برگزاری دوره یکساله آموزش پذیرفته شدگان نهایی استخدامی آموزش و پروش، گفت: این آموزش‌ها در پردیس‌های منتخب دانشگاه فرهنگیان در سراسر کشور و براساس ضوابط برای آموزش بهتر برگزار خواهد شد.

منبع:فارس

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: