۱۸ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۲۷
اخباری مطرح کرد

احتمال تعطیلی یا توقف دوره در برخی واحدهای دانشگاه علمی‌کاربردی

رئیس دانشگاه جامع علمی‌کاربردی از احتمال تعطیلی برخی واحدهای این دانشگاه خبر داد و گفت: تاکنون ۱۲۵ واحد با محدودیت و توقف دوره مواجه شدند که اگر ضوابط را رعایت نکنند، احتمال تعطیلی واحدها نیز وجود دارد.

به گزارش عیارآنلاین،محمد اخباری رئیس دانشگاه جامع علمی و کاربردی در نشست خبری صبح امروز با اشاره به آغاز رتبه‌بندی واحدهای این دانشگاه از مردادماه گفت:‌ هدف ما از ارزیابی واحدها ایجاد جو رقابتی سالم میان مراکز و تضمین کیفیت است تا بتوانیم در راستای افزایش مهارت آموزی دانشجویان عمل کنیم.

وی گفت: طرح ارزیابی شامل دو مرحله خودارزیابی و راستی‌آزمایی است که مرحله اول بر اساس ۹ پارامتر و ۲۰۰ شاخص ارزیابی انجام شد.

اخباری از احتمال تعطیلی برخی مراکز خبر داد و گفت: تاکنون ۱۲۵ مرکز با محدودیت و توقف دوره مواجه شدند که اگر ضوابط را رعایت نکنند احتمال تعطیلی مراکز نیز وجود دارد.

اخباری ادامه داد: در دوره‌های مهرماه حدود ۱۱۰۰ کدرشته محل جدید بنا به نیاز روز بازار کار ارائه دادیم که حتماً‌ در بهمن‌ماه نیز اعمال می‌شود.

رئیس دانشگاه علمی و کاربردی در رابطه با طرح ارزیابی مدیران مراکز نیز گفت: کمیته انتصابات دانشگاه به صورت فعال در حال ارزیابی مدیران و صدور احکام است.

وی در پاسخ به سؤالی در رابطه با اینکه آیا دانشگاه جامع علمی و کاربردی قصد مهارت‌آموزی برای دانشجویان در زمینه مدیریت مراسم حج را دارد یا خیر، گفت: آمادگی داریم که دوره‌های بیشتری برای مدیریت و آموزش تخصصی مدیریت کاروان‌های حج داشته باشیم.

وی همچنین از تشکیل دفتر ویژه معارف در دانشگاه علمی و کاربردی خبر داد و اظهار داشت: رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها مجوز داده است که دفتر ویژه معارف منطبق با جهت‌گیری‌های شغلی در واحدهای دانشگاه راه‌اندازی شود.

وی افزود: همچنین بیش از ۱۰ هزار نفر برای تدریس در دروس معارف منطبق با شغل مهارتی ثبت‌نام کردند و بیش از ۳ هزار نفر از این تعداد مصاحبه را پشت سر گذاشته‌اند.

وی با اشاره به برنامه‌های دانشگاه علمی و کاربردی در حوزه علم و فناوری گفت: بیش از هزار ایده و اختراع در جشنواره دانشگاه عرضه کرده‌ایم که بیش از ۲۰ اختراع نیز در این جشنواره به تجاری‌سازی رسید.

وی اضافه کرد: همچنین در راستای همکاری نزدیک با مجموعه‌های صنعتی تا امروز بیش از ۳۰ خوشه رشد راه‌اندازی کردیم.

رئیس دانشگاه جامع علمی و کاربردی ادامه داد: در راستای سیاست‌های دولت مبنی بر تعامل با کشورهای مختلف با وزیر علوم افغانستان، عراق و آذربایجان دیدار داشتیم که حتی علاقه‌مند بودند شعباتی از دانشگاه علمی و کاربردی در کشورهای آنان ایجاد کنیم.

وی گفت: همچنین تفاهم‌نامه‌هایی با دانشگاه‌های چین و آلمان برای تبادل استاد و دانشجو داشته‌ایم.

به گفته وی دانشگاه جامع علمی و کاربردی برای حمایت از فناوری‌ها، گام‌های کوتاه مدت با افراد و بهره کم در اختیار محققان قرار می‌دهد.

اخباری ادامه داد: این دانشگاه مرکز تربیت مدرس را نیز برای بازآموزی خبرگان داشته است و تصویب آئین‌نامه ممیزی مدرسان خبره نیز در همین راستا صورت گرفته است.

وی ادامه داد: در حال حاضر ۱۰ درصد مدرسان دانشگاه جامع از خبرگان هستند و امیدواریم این تعداد به ۳۰ درصد در سه سال آینده برسد.

اخباری گفت: تأکید ما بر مراکز این است که دوره کارورزی ۴۸۰ ساعته حتماً در یک مجموعه اجرایی انجام شود. به همین دلیل حدود ۸ شاخه از شاخص‌های رتبه‌بندی دانشگاه در رابطه با برگزاری دوره‌های کارورزی است.

منبع:فارس

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: