۱۲ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۱۶

دانشگاه‌ صنعتی شریف در سراشیبی سقوط/ افت محبوب‌ترین دانشگاه کشور در آخرین رتبه‌بندی دانشگاه‌ها+ عکس

مستندات برای افت دانشگاه‌های کشور بسیار و یکی از آن‌ها پایگاه رتبه‌بندی تایمز است. مقایسه رتبه‌بندی دانشگاهها در این پایگاه در سال‌های گذشته و امسال نشان از افت دانشگاه‌هایی همچون دانشگاه شریف دارد.

به گزارش عیارآنلاین،گروه رتبه بندی دانشگاه‌ها و موسسات پژوهشی پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) به تازگی اعلام کرد که براساس رتبه بندی سال ۱۶-۲۰۱۵ میلادی دانشگاه­‌های برتر در پایگاه رتبه ­بندی تایمز، دانشگاه‌های علم و صنعت ایران، صنعتی شریف، صنعتی امیرکبیر، صنعتی اصفهان، علوم پزشکی تهران، صنعتی خواجه نصیر، شهید بهشتی و تهران در بین ۸۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار گرفتند.

خبر خوشحال کننده است، اینکه ۸ دانشگاه کشورمان در بین ۸۰۰ دانشگاه جهان باشند نسبتا می‌تواند امیدوار کننده باشد ولی این مساله در صورتی است که دانشگاه‌های ما پیش از این نتوانسته باشند رتبه‌ای را کسب کنند و حالا به این مقام رسیده باشند ولی زمانی که می‌بینیم رتبه‌ برخی دانشگاه‌ها از رتبه‌ حال حاضر آن‌ها بهتر بوده است احساس نگرانی می‌کنیم.

در آخرین رتبه‌بندی اعلام شده، رتبه دانشگاه‌های علم و صنعت ایران و صنعتی شریف در بازه ۵۰۰-۴۰۱، صنعتی امیرکبیر، صنعتی اصفهان و علوم پزشکی تهران در بازه ۶۰۰-۵۰۱ و صنعتی خواجه نصیر، شهید بهشتی و تهران در بازه ۸۰۰-۶۰۱ قرار گرفتند.

حال با مقایسه این رتبه‌ها با سال‌های گذشته می‌توان افت دانشگاه‌هایی نظیر دانشگاه صنعتی شریف را دریافت.

* مقایسه رتبه دانشگاه صنعتی شریف از سال ۲۰۱۲ تا سال ۲۰۱۶

با جستجو در سایت رتبه‌بندی تایمز متوجه می‌شویم که رتبه دانشگاه صنعتی شریف در دو سال گذشته با افت مواجه شده است.

اینکه دانشگاه شریف ایران در رتبه‌ای در بازه ۴۰۱ تا ۵۰۰ جهان قرار گیرد افت این دانشگاه را نشان می‌دهد چرا که دانشگاه صنعتی شریف در دوره گذشته رتبه‌هایی بهتر از این رتبه را کسب کرده است.

سال ۲۰۱۶ دانشگاه صنعتی شریف در بازه ۴۰۱ تا ۵۰۰

سال ۲۰۱۵ دانشگاه شریف در بازه ۳۰۱ تا ۳۵۰

سال ۲۰۱۴ دانشگاه شریف در بازه ۲۵۱ تا ۲۷۵

سال ۲۰۱۳ دانشگاه شریف در بازه ۳۰۱ تا ۳۵۰

سال ۲۰۱۲ دانشگاه شریف در بازه ۳۰۱ تا ۳۵۰

مقایسه رتبه دانشگاه شریف در سال ۲۰۱۶ با سال‌های پیش از آن نشان می‌دهد که این دانشگاه امسال بدترین جایگاه ممکن را از کسب کرده است و با توجه به تاکیداتی که بر اهمیت جایگاه دانشگاه‌ها در افزایش شتاب علمی کشور می‌شود انتظار می‌رود مسئولان دانشگاه صنعتی شریف برای رشد دوباره این دانشگاه که بااستعدادترین دانشجویان کشور جذب آن می‌شوند، برنامه‌ریزی کنند.

منبع: فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: