در حاشیه بازدید معاون علمی و فناوری رییس جمهوری از مدرسه دارالفنون عنوان شد؛

مذاکرات معاونت علمی و شهرداری برای استقرار شرکت‌های دانش‌بنیان در مرکز تاریخی تهران

معاون نوآوری و تجاری سازی فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از همکاری این معاونت با شهرداری تهران براساس برنامه‌ای برای تغییر مثبت شرایط اجتماعی و فرهنگی منطقه مرکز تاریخی تهران و ایجاد فضای کار مناسب برای شرکت های دانش بنیان در تهران خبر داد.

به گزارش عیارآنلاین،دکتر محمود شیخ زین الدین معاون نوآوری و تجاری سازی فناوری معاونت علمی در حاشیه بازدید معاون علمی و فناوری رییس جمهوری از مدرسه دارالفنون و سایر مراکز تاریخی تهران در منطقه ۱۲ شهرداری اظهار کرد: مرکز تاریخی تهران زمانی کانون عمده فعالیت های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی در تهران بوده که طی زمان به تدریج تغییر کرده است.
وی افزود: اگر چه بازار تهران به عنوان مرکز فعالیت های اقتصادی در این منطقه نقش برجسته ای در اقتصاد شهر و کشور دارد اما بر کیفیت زندگی در این منطقه تاثیر مثبتی نداشته است و معضلات اجتماعی به تدریج کیفیت زندگی در این منطقه را تغییر داده است.
شیخ زین الدین با اشاره به ضرورت ایجاد دفاتر ارزان قیمت برای شرکت های دانش بنیان و اهمیت حضور شرکت های دانش بنیان در ارتقای سطح فرهنگ و اقتصاد در محیط شهری عنوان کرد: بر همین اساس، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و شهرداری تهران امکان استقرار شرکت های دانش بنیان و رواج فعالیت های اقتصادی مبتنی بر دانش را در قالب برنامه جامع اصلاح ساخت منطقه ۱۲ شهرداری تهران بررسی می کند. این برنامه با هدف تغییر مثبت شرایط اجتماعی این منطقه و احیای زندگی فرهنگی و اجتماعی و پیشینه تاریخی منطقه مرکز تاریخی تهران انجام می شود.
معاون نوآوری و تجاری سازی فناوری در ادامه اظهار امیدواری کرد: با تحقق برنامه های شهرداری تهران در ارتقای کیفیت شرایط عمومی منطقه ۱۲ از جنبه اجتماعی، زیباشناختی و شهرسازی، قلب تاریخی تهران این امکان را دارد که به یک مجموعه دانش بنیان تبدیل شود.
دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریییس جمهوری با حضور در مرکز تاریخی تاریخی تهران (منطقه ۱۲ شهرداری) از مدرسه دارالفنون، بقعه تاریخی آقا، هنرستان امام صادق(ع)، کاروانسرای خانات، محله امامزاده یحیی بازار تهران بازدید کرد. بهزاد سلطانی مدیرعامل صندوق نوآوری و شکوفایی، محمود شیخ زین الدین معاون نوآوری و تجاری سازی فناوری، علیرضا دلیری معاون توسعه مدیریت و منابع، حجت الاسلام والمسلمین محمدیان معاون پژوهشی وزارت آموزش و پرورش، دکتر حسینی معاون شهردار، عابد ملکی شهردار منطقه ۱۲ و پرویز کرمی دبیر ستاد توسعه فرهنگ علم، فناوری و اقتصاد دانش بنیان، وی را در این برنامه بازدید، همراهی می کردند.

منبع: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: