در پنجمین نشست شورای سیاستگذاری؛

جایزه مصطفی (ص) برگزیدگان خود را شناخت

پنجمین نشست شورای سیاستگذاری جایزه مصطفی(ص) به ریاست معاون علمی و فناوری رییس جمهوری و اکثریت اعضای داخلی و خارجی شورای سیاستگذاری جایزه برگزار و برگزیدگانش را در سه تخصصی و یک برنده در حوزه عمومی مطرح و نهایی کرد.

به گزارش عیارآنلاین،نشست شورای سیاستگذاری جایزه مصطفی (ص) به ریاست دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناروی رییس جمهوری و با حضور اعضای کمیته های داوری بخش های گوناگون این جایزه برگزار شد و از میان کاندیداهای نهایی در حوزه های سه گانه و یک حوزه عمومی، برگزیدگان نهایی شناخته شدند.
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری، با اشاره به ظرفیت بالا و دامنه اثرگذاری بالای این جایزه در معرفی و شناساندن ظرفیت های علمی دانشمندان جهان اسلام، از تلاش بخش ها و نهادهای گوناگون مشارکت کننده در برگزاری این جایزه قدردانی و ابراز امیدواری کرد: برگزاری این جایزه ضمن ارتقای علمی جهان اسلام بتواند مشارکت و همکاری دانشمندان مسلمان در عرصه جهانی را به دنبال داشته باشد.
در ادامه این نشست، گزارش عملکرد هشت ماهه دبیرخانه توسط دبیر شورا در حوزه های همکاری های بین الملل، ترویج و اطلاع رسانی جایزه، برگزاری مراسم جایزه، رویداد دانش آموزی ابن هیثم و تامین مالی و ایجاد صندوق سرمایه گذاری و موقوفات جایزه ارائه شد که مورد تایید و تقدیر اعضا قرار گرفت.
در این جلسه دبیران کمیته های داوری علمی این جایزه نیز گزارشی از فعالیت این کمیته ها و کاندیداهای منتخب نهایی ارائه کردند، هر کمیته داوری از هفت نفر از اساتید برجسته داخلی و خارجی تشکیل شد که از طریق کمیته تخصصی متناسب با کاندیداهای معرفی شد و به کمک یک تیم مشاوره تخصصی توانستند فرد شایسته دریافت این جایزه را معرفی کنند.
در این نشست علاوه بر حضور اعضای شورای سیاستگذاری داخلی و دبیران کمیته های داوری علمی، حضور اعضای خارجی نیز توسط ویدئو کنفرانس صورت گرفت.
مراسم جایزه مصطفی(ص)، دی ماه سال جاری در تهران برگزار می شود و در آن برگزیدگان معرفی و تقدیر خواهند شد، جایزه علمی فناوری مصطفی(ص)، تلاش دارد تا برترین‌ دانشمندان جهان اسلام را بر اساس ارزیابی منصفانه و دقیق به عنوان طلایه‌داران عرصه علم و فناوری به جهانیان معرفی کند تا از این طریق، جایگاه دانشمندان اسلامی تقویت و زمینه برای ایجاد تمدن نوین اسلامی مهیا شود. از سوی دیگر رسیدن به مرجعیت علمی جمهوری اسلامی ایران که از موضوعات مورد تاکید مقام معظم رهبری است، یکی دیگر از اهداف جایزه مصطفی (ص) به شمار می آید.

منبع: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: