۱۸ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۵۵

برنامه پتروشیمی‌ها برای پروژه‌های بازگشت ناپذیر

رستمی گفت:طرح‌های اولویت غیر دار را به اقتضای شرایط بازار و با رویکرد جدید تغییر مسیر می‌دهیم.

به گزارش عیارآنلاین، حمیدرضا رستمی مدیر برنامه ریزی و توسعه شرکت ملی صنایع پتروشیمی از معرفی ۱۵ طرح برای رونمایی در قراردادهای جدید نفتی خبر داد و گفت: ما در نقشه راه برنامه ششم ۱۵ طرح تعریف کرده‌ایم که پس از اینکه نهایی شد، جزء قراردادهای نفتی معرفی خواهند شد.

وی در خصوص برخی پروژه‌های بازگشت ناپذیر نیز اظهار داشت: برخی پروژه‌ها هستند که اقدام خاصی در مورد آن‌ها صورت نگرفته مثلا تجهیزی خریداری نشده یعنی پروژه‌هایی هستند که روی زمین مانده و یا فقط زمینشان خریداری شده است.

رستمی افزود: این طرح‌ها اگر جزء طرح‌های اولویت دار نباشند و شرایط بازار بخواهد این‌ها را از مسیر خودش تغییر دهد سرمایه گذاران راحت‌تر می‌توانند تغییر مسیر بدهند یعنی جایگزین برایشان پیدا شود.

وی تصریح کرد: میزان بودجه مورد نیاز این طرح‌ها بستگی به طرحی دارد که سرمایه گذار بدنبال اجرایی کردن آن است یعنی اگر ما و سرمایه گذار به آن نقطه رسیدیم که اجرا نشود کمک می‌کنیم و طرح جدیدی در اختیارشان قرار می‌دهیم و هزینه‌های این طرح جدید متناسب با شرایط جدید برنامه ریزی می‌شود به این معنا که اگر طرح در راستای تکمیل زنجیره متانول و یا الفین باشد میزان هزینه کرد متفاوت خواهد بود.

منبع: ایلنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: