وزیر جهاد: واگذاری ۹ هزار هکتار از اراضی کشاورزی خوزستان برای اکتشاف نفت باید مورد پیگیری قرار گیرد

وزیر جهاد کشاورزی گفت:واگذاری ۹ هزار هکتار از اراضی کشاورزی خرمشهر به منظور اکتشاف نفت منطقی نبوده و این موضوع از راه قانونی پیگیری می شود.

محمود حجتیبه گزارش عیارآنلاین، محمود حجتی پنجشنبه در جلسه بررسی مشکلات کشاورزی خرمشهر در فرمانداری ویژه این شهرستان افزود:اکتشاف نفت در زیرزمین انجام می شود و واگذاری این مقدار زمین کشاورزی به این منظور غیر قابل قبول است.
وی اظهار داشت:مصدر واگذاری این مقدار زمین از سوی یکی از مقام های دولت گذشته در حد یک ابلاغیه و غلط است و باید به نحوی دیگری که متضمن منافع نفت و کشاورزی منطقه است اصلاح گردد.
حجتی گفت:از ابتدای آغاز اکتشاف نفت در استان خوزستان تاکنون ۹ هزار هکتار زمین در تصرف نفت نبوده و این واگذاری یک امر اشتباه است و باید از سوی مدیران کل پیگیری و موضوع به استان و مرکز منعکس و از حق کشاورزان دفاع شود.
وی توجه به زراعت و تامین علوفه دامپروری را لازمه گسترش و رونق پرواربندی دام دانست و گفت: کشاورزی همانند رشته درهم تنیده ای است و دامداری که علوفه خود را از بازار تامین می کند دامدار موفقی نیست و به منظور کاهش هزینه ها باید تولید و مصرف در کنار هم قرار دهیم.
وزیر جهاد کشاورزی بر پایان طرح های نیمه کاره تاکید کرد و اظهار داشت:با توجه به منابع مالی محدود دولت اجرای پروژه ها بر اساس اولویت بندی کمترین هزینه با بالا ترین کارکرد ،اجرا و تکمیل می شوند.
وی افزود:قرارداد شرکت های که قادر به انجام کارهای زیربنایی و کشاورزی در زمین های واگذار شده نیستند و یا در کار تخلف دارند مورد تجدید نظر قرار گرفته و یا فسخ می گردد.
وزیر جهاد کشاورزی گفت:خرمشهر در هشت سال دفاع مقدس نقش محوری و اساسی در پیروزی رزمندگان اسلامی داشت و امروز به رفع مشکلات آن در دولت تدبیر و امید خوشبین هستم.
محمود حجتی وزیر جهادکشاورزی روز پنجشنبه در سفر یکروزه خود به منطقه آزاد اروند از طرح های کشاورزی شهرهای آبادان و خرمشهر و جزیره مینو دیدن کرد.

منبع: ایرنا

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: