۱۷ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۴۱

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب: تولید نفت افزایش می یابد

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب از هدفگذاری برای افزایش ۶۰۰ هزار بشکه ای تولید روزانه نفت در این شرکت و آمادگی کامل برای رسیدن به این هدف در کوتاهترین زمان ممکن خبر داد.

به گزارش عیارآنلاین، بیژن عالیپور افزود: طبق برنامه ، پس از لغو تحریم ها این افزایش تولید نفت در یک بازه زمانی کوتاه مدت به تدریج انجام خواهد شد.
مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب میزان تولید فعلی نفت در این مناطق را روزانه دو میلیون بشکه اعلام کرد.
وی اضافه کرد: شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب با برخورداری از مخازن نفتی عظیم قادر است تولید روزانه خود را به میزان تولید قبل از تحریمها یعنی حدود سه میلیون بشکه در روز برساند.

* وزیر نفت به خوزستان می آید
عالیپور همچنین از سفر وزیر نفت به خوزستان خبر داد و گفت: این سفر ظرف دو یا سه هفته آینده انجام خواهد شد.
وی اظهار کرد: با حضور وزیر نفت دو واحد نمک زدایی در مناطق نفتخیز جنوب، یک واحد نمک زدایی با ظرفیت ۷۵هزار بشکه متعلق به شرکت مهندسی توسعه نفت و نیز یک کارخانه بهره برداری ۷۵هزار بشکه ای دیگر بهره برداری می شوند.
مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب همچنین در خصوص حضور دوباره غولهای بزرگ نفتی برای سرمایه گذاری در حوزه های نفتی تحت اختیار این شرکت پس از حذف تحریم ها گفت: این شرکت ها برای حضور در ایران اعلام آمادگی کرده اند.
وی از علاقه مندی شرکت های نفتی اروپایی برای سرمایه گذاری در پروژه های نفتی خبر داد و افزود: عمده مخازن نفتی ایران در مناطق نفتخیز جنوب قرار دارند و به همین دلیل نگاه ویژه ای به این مناطق وجود دارد.
مدیر عامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب اسفند ۹۳ گفته بود: با لغو تحریم ها این شرکت برای رسیدن به تولید سه میلیون بشکه نفت در روز در سال ۹۴ آمادگی دارد.
شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب با پنج شرکت بهره برداری نفت و گاز، دو شرکت خدماتی و دو شرکت تخصصی بزرگترین شرکت تابع شرکت ملی نفت ایران است.
۹۰درصد تجهیزات واحدهای نمک زدایی و دیگر تجهیزات نفتی مناطق نفتخیز جنوب ساخت داخل است.

منبع: ایرنا

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: